Došek a Vacek se vracejí do tréninku

Došek a Vacek se vracejí do tréninku

Dva rekonvalescenti se pomalu zapojují do přípravy Sparty na novou sezonu. Lékaři dali v pondělí svolení nejlepšímu střelci podzimní části Gambrinus ligy Liboru Doškovi a blíží se i návrat mladého ofenzívního hráče Kamila Vacka. Sparta to uvedla na svých internetových stránkách.

Došek musel v posledních lednových dnech podstoupit operaci poškozeného menisku, a jelikož se při pooperačním léčení nevyskytly žádné komplikace, mohl se v pondělí zapojit do tréninku. "Dnes jsem poprvé od operace běhal, zítra mě čeká stejný program. Ale už ve středu snad začnu trénovat s míčem a udělám vše pro to, abych mohl odcestovat s týmem do Zlína," říká odhodlaně na sparťanském webu. "Operace se povedla, koleno nebolí a není ani nateklé, den ode dne se lepší, musím to zaklepat. Věřím, že už nenastanou žádné komplikace a já budu brzy schopen bojovat za Spartu na hřišti," dodal.

Po vynucené desetidenní pauze se na tréninkovou zátěž chystá také Vacek. "Zkoušel jsem to už minulý týden, chtěl jsem být fit do generálky proti Rapidu. Trošku to ale ještě bolelo, nechtěl jsem nic uspěchat," sdělil hráč, který má již se zraněním svoje zkušenosti. Slibně rozjetou zimní přípravu mu tentokrát překazilo zranění v přátelském utkání proti Mattersburgu. Obránce rakouského týmu zasáhl dvacetiletého fotbalistu ošklivým skluzem do lýtka i kotníku, a ačkoliv se zpočátku zdálo být vážnějším krvavé zranění na lýtku, větší újmu nakonec utrpěl kotník. "Je to naštěstí pořád lepší. Již v úterý chci zkusit trénovat s týmem," tvrdí.

[ 11.2.2008 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.