Tepličtí chtějí být vidět v Evropě

Tepličtí chtějí být vidět v Evropě

Se třiadvacetičlenným kádrem vstoupí do nové části sezony fotbalisté Teplic. Klubové vedení si přeje, aby severočeský tým v příští sezóně hrál evropské poháry, nad konkrétním umístěním však tepličtí nespekulují. "Chceme být vidět v Evropě. Poháry jsou minimum a všechno nad tím je pro nás bonus," prohlásil Štěpán Popovič, předseda představenstva FK Teplice.

Ohlížet se pouze na své výkony, nikoho nepronásledovat a do každého zápasu jít naplno. Přesně tak si představují průběh jarní části Gambrinus ligy na severu Čech, kde se v jarní části sezony budou muset obejít bez nejlepšího střelce Martina Fenina. "S jeho odchodem jsme počítali a měli čas se na to připravit. Jeho góly nám budou chybět, ale střeleckou produktivitu chceme rozložit na více hráčů," prohlásil trenér Petr Rada. "Martin by měl dorazit na utkání s Mostem. Pro kluky to bude určitě povzbuzení," dodal.

Teplické mužstvo zaznamenalo přes zimu lehkou obměnu, když za část peněz, které tepličtí utržili za přestup Fenina, přišli Hesek, Jun, Smejkal a Vidlička. "Příprava proběhla podle našich představ. Sehráli jsme kvalitní utkání s domácími i zahraničními soupeři a vyzkoušeli všechny hráče. Mrzí mě, že jsme ve čtyřech zápasech nedali ani gól, ale na druhou stranu věřím, že smůlu protrhneme v ligových zápasech," nechal se slyšet teplický trenér.

Na otázku, kdo nastoupí v zahajovacím utkání s Mostem v útoku, Rada poznamenal: "Máme čtyři hodně kvalitní útočníky, takže každý z nich má pětadvacetiprocentní šanci nastoupit," nechtěl prozrazovat teplický kouč.

Tepličtí chtějí navázat na podzimní bezchybné výkony na domácím hřišti a také vylepšit hru na hřištích soupeřů. "Chceme i nadále pokračovat v atraktivních výkonech doma a budeme se snažit vylepšit hru na cizí půdě. Myslím, že taktika na jeden hrot se mi příliš neosvědčila, proto budeme hrát i venku klasicky na dva útočníky," odtajnil Rada, který má medailové ambice. "Pro mě je vždycky úspěch skončit v první trojce."

Petr Rada zároveň doufá, že se ještě zvýší počet diváků, kteří si najdou cestu k ligovým zápasům na Stínadlech. "Hrajeme atraktivní fotbal a věřím, že do ochozů nalákáme více lidí než na podzim. Naši fanoušci mají trpělivost a drží s námi," prohlásil Rada na adresu teplických příznivců, mnohdy označovaných za náročné.

Jak naložil teplický klub s penězi za Martina Fenina částečně odtajnil předseda představenstva Dr. Ing. Štěpán Popovič, CSc. "Peníze jsou v klubové pokladně a budou použity pro další činnost mužstva. Samozřejmě jsme část peněz použili na nákup hráčů, ovšem neprozradím, kolik přesně. Tato částka by nejvíce zajímala naši konkurenci, proto řeknu pouze to, že jsme nakoupili kvalitu za odpovídající cenu," prozradil Popovič.

Ligové zápasy už vyhlíží celý tým. „Všichni se těšíme, až znovu začne ligový koloběh. Máme k dispozici kompletní kádr, prakticky všechna místa v sestavě máme zdvojená a chceme odstartovat se ziskem všech tří bodů,“ dodal teplický kouč na závěr.

[ 12.2.2008 - Jiří Štádler l ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.