Ďolíček se poprvé rozsvítil

Ďolíček se poprvé rozsvítil

Fanoušci prvoligového klubu Bohemians 1905 a široká veřejnost měli v úterý od 18 hodin možnost poprvé spatřit osvětlený Ďolíček. Zápasy se tak od začátku jarní části ligy budou moci odehrávat i v pozdějších hodinách. Na domácím stadionu se fotbalisté v zelenobílém představí svým příznivcům 24. února v utkání s Plzní.

Předprodej začal v úterý 6. února a o první domácí duel jara je mezi fanoušky obrovský zájem. "Už teď je na tento zápas prodáno 96 % všech lístků," potvrdil informaci ředitel klubu Lukáš Přibyl. Je tedy jen otázkou hodin, maximálně dnů, kdy bude duel proti Plzni zcela vyprodán.

Příznivce 'Klokanů' láká samozřejmě právě nové osvětlení, které bude v Ďolíčku fungovat po několika letech. I proto pořádají v den prvního domácího utkání jara tzv. Cestu za světlem, kdy se na zápas chystají fanoušci z celé země, aby podpořili svůj tým. Úterní podvečer byl tak malou předpremiérou této akce.

"Bude to první zápas po dlouhé době pod umělým osvětlením. Na stavbě stožárů se pracovalo každý den," řekl Přibyl ke stavbě.

Premiéra nového osvětlení měla úspěch. Fanoušci byli doslova nadšení. "Je to super. Hřiště je parádně osvětlené, navíc tu jsou otevřené stánky s pivem a klobásami, takže výborná akce," hodnotil první rozsvěcování jeden z příznivců klubu.

Lukáš Přibyl také potvrdil informaci, že do vršovického týmu přijde vypomoci sparťanský útočník Jan Rezek. "Už se něco rýsuje, zítra (ve středu – pozn. red.) na tiskové konferenci k tomu řekneme víc," sdělil.

[ 12.2.2008 - Jiří Mahr l Foto: fc-bohemians.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.