Vlastimil Vidlička: Budeme dobří i bez Fenina

Vlastimil Vidlička: Budeme dobří i bez Fenina

Jedním ze čtveřice nových hráčů v kabině teplických Stínadel je defenzivní univerzál Vlastimil Vidlička. Bývalý hráč Zlína bude mít na jaře příjemné starosti – jeho klub čeká boj o evropské poháry a v koutku duše tepličtí pokukují i po mistrovském titulu.

Za pět dní vás čeká zápas s Mostem. Jste nervózní?

"Zatím ne. Na zápas se začínáme pomalu připravovat, a napětí se každým dnem zvyšuje, ovšem nervózní nejsem a ani nebudu."

Naznačil vám při tréninku trenér Rada základní sestavu, která by mohla vyběhnout v prvním jarním zápase?

"Ještě ne, navíc i v přípravných zápasech naší sestavu dost točil a zkoušel nás na různých postech. Nikdo z kádru nemá jisté místo v základu a z tréninku zatím nic nevyplynulo."

Jaký máte pocit ze zimní přípravy? Myslíte, že se v neděli objevíte v základní jedenáctce?

"Šance tu je vždycky a já můžu říct, že v přípravě jsem udělal vše pro to, abych si místo v základu vybojoval. Zimní dril je dřina a jsem rád, že už máme všechno za sebou a můžeme se koncentrovat na ligové zápasy. Nastoupit nás může jen jedenáct, proto se někdo bude muset smířit s tím, že zůstane na lavičce. Jestli budu jedním z nich já, záleží pouze na tom, jak si celou věc vyhodnotí trenér, jelikož sestavu určuje on."

V generálce s Varnsdorfem jste rozhodl svojí brankou o hubeném vítězství. Potěšila vás branka?

"Bylo to z přímého kopu, navíc z velké dálky a míč byl ještě i tečovaný. Z tohoto pohledu se jednalo o hodně šťastný gól, ale jsem rád, že to spadlo do brány, protože v přípravě vám každá branka zvedne sebevědomí."

Jaký dopad má na mužstvo odchod Martina Fenina?

"O Martinovi se bavíme, ale už jen na téma jeho angažmá ve Frankfurtu, kde mu náramně vyšel začátek soutěže. Každopádně odešel útočník, který dal na podzim sedm branek a není jednoduché ho nahradit. Na druhou stranu jsou tady hráči jako Hesek nebo Jun, kteří mají střelecké předpoklady a já doufám, že je naplní i oni. Myslím, že se nám bude dařit i bez Fenina."

Vedení vám stanovilo za cíl evropské poháry. Máte i ambice na titul?

"V koutku duše určitě, i když na toto téma se zatím nikdo z kluků nechce příliš bavit. Musíme však vzít v potaz, že na první místo ztrácíme pouze pět bodů a pokud dobře vykročíme i do jarní části sezony, mělo by se s námi počítat."

[ 12.2.2008 - Jiří Štádler l Foto: fkteplice.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.