Plzeň chce hrát v horní polovině tabulky

Plzeň chce hrát v horní polovině tabulky

Plzeň sice v zimní přestávce přišla o řadu opor, ale v jarní části první ligy chce navázat na podzimní výsledky i umístění. Západočeský klub oslabil zřejmě nejvíce ze všech účastníků Gambrinus ligy, trenéru Stanislavu Levému se zcela rozpadla osa mužstva. Brankář Michal Daněk odešel do anglického West Bromwich Albion, záložník Marek Jarolím přestoupil do Slavie Praha a v týmu už nejsou ani útočníci Martin Fillo a Michal Smejkal. První odešel do norského Stavangeru a druhý přestoupil do Teplic.

Nahradit by je měli především Milan Petržela a Ludovic Sylvestre, kteří přišli na hostování ze Sparty Praha, útočník Adam Varadi, jenž na západ Čech přestoupil z Ostravy, a možná i Jakub Navrátil z Příbrami či Brazilec Silva z Třince.

"Příprava byla relativně krátká. Na herním soustředění v Turecku jsme potkali tři velmi kvalitní mužstva, ale v generálce prohráli s Burghausenem. Jsem ale přesvědčen, že to byla správná facka ve správný okamžik a věřím, že hned v prvním zápase proti Brnu získáme tři body," řekl plzeňský trenér Levý.

Podle něj se odchodům kvalitních hráčů nevyhne žádný český klub. "Naší snahou a cílem bylo odchody kompenzovat a věřím, že v relativně krátké době posily nahradí ty, co odešli, a zase budeme hrát důstojnou roli v lize. I když čas na sehrání je krátký, bude to jistě vyžadovat trpělivost," zdůraznil Levý.

I s novými hráči chce zůstat u podobného herního stylu. "Budeme chtít hrát stejný fotbal jako podzim - rychlý na dva tři doteky s maximálním nasazením," uvedl Levý.

V Plzni upřednostňují přestupy před hostováním, ale v případě sparťanských fotbalistů udělali výjimku. "Petržela sice přišel na hostování, ale rád by zde zůstal, ovšem Sparta zatím opci na přestup nechce. U Sylvestreho je to jiné, on sám ještě neví, ale budeme se Spartou na jaře jednat," vysvětlil manažer celku Adolf Šádek.

Po odchodu Daňka má trenér Levý k dispozici prý trojici vyrovnaných brankářů - Krbeček, Ilizi a Ticháček. "Kdo bude chytat už vím, ale zatím to neprozradím. Nejdříve se to dozví mužstvo," řekl Levý.

Brněnské fotbalisty, kteří budou prvním soupeřem Západočechů, viděl Levý v Turecku v zápase proti Kišiněvu. "Je to mužstvo, které si právem dalo za cíl postup do Poháru UEFA. Je vyvážené se zkušenými fotbalisty i mladíky Střeštíkem či Kaloudou. Ale já jsem přesvědčený o tom, že naše mužstvo vstup do jarních bojů zvládne," dodal Levý.

[ 13.2.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.