O'Leary: Baroš bude ještě lepší!

O'Leary: Baroš bude ještě lepší!

Trenér DAVID O'LEARY si pochvaluje současnou formu útočníka MILANA BAROŠE, který v sobotním ligovém utkání proti Portsmouthu vstřelil svůj jubilejní desátý gól za Aston Villu. Podle trenéra má však český fotbalista nejlepší dny v dresu birminghamského klubu ještě před sebou. Barošovy výkony prý půjdou nahoru, až bude nastupovat v útoku pravidelně se stejným partnerem.

Kolem čtyřiadvacetiletého kanonýra se zatím střídali Kevin Phillips, Juan Pablo Angel a Luke Moore. "Je nutné, aby si zvykl na stálého spoluhráče. Pak od něj můžeme čekat ještě více. Zatím se to vpředu dost míchalo," citovala O'Learyho britská média.

S nejlepším střelcem mistrovství Evropy v Portugalsku, který přišel do Aston Villy loni za šest milionů liber z Liverpoolu, je trenér spokojen. "Když se podíváte na jeho střeleckou bilanci, tak deset gólů zhruba ve dvaceti zápasech je docela dobré. Když takhle bude pokračovat v Aston Ville až do konce kariéry, nebude to špatné," uvedl O'Leary.

Trenér oceňuje Barošovy kanonýrské kvality, ale míní, že v dalších činnostech má český reprezentant co zlepšovat. "Ví to i on sám," řekl kouč.

Zápas s Portsmouthem Baroš po nakopnutí od soupeře nedohrál, ale v sobotu proti Blackburnu by měl nastoupit.

Další český fotbalista v kádru Aston Villy Patrik Berger pracuje po zranění kolena na svém návratu, který mu komplikuje počasí. Dnes měl nastoupit v utkání rezervních týmů proti Leedsu, ale kvůli podmáčenému hřišti byl zápas zrušen. Berger zatím odehrál jen poločas za "béčko" a O’Leary chce, aby absolvoval celých 90 minut, než ho nominuje k utkání prvního mužstva. "Jeho koleno je v pořádku, ale když jste čtyři měsíce mimo hru, je to na vás znát," uvedl trenér.

[ 7.3.2006 - ČTK / eFotbal ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.