Finále Poháru ČMFS v Edenu?

Finále Poháru ČMFS v Edenu?

Finále letošního ročníku Poháru ČMFS se možná bude hrát na novém stadionu pražské Slavie v Edenu. Fotbalový svaz oznámil, že duel se uskuteční 13. května od 17:00 v přímém přenosu ČT2, ale zatím není jisté, kde se bude konat. Záležet bude na obsazení finále, zástupci svazu však nevyloučili ani variantu "Eden".

"Jsou vedena intenzivní jednání, aby místem konání byl nový stadion SK Slavia Praha," uvedl šéf profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas. Původní termín finále byl stanoven na 14. května, ale kvůli možné kolizi se zápasy hokejového mistrovství světa v Kanadě se změnil.

Varianta s pořádáním finále poháru v Edenu není nereálná, protože zástupci investora stavby nového stadionu minulý týden oznámili, že by stánek mohl přivítat Slavii v historické premiéře při ligovém utkání na začátku května, což je o dva týdny dřív než pohárové finále. Otázkou zůstává, jak by se slávisté tvářili na to, kdyby do něj proklouzla rivalská Sparta. Ta obhajuje loňský triumf.

Svaz zároveň informoval o tom, že odvetné utkání čtvrtfinále mezi Brnem a Jabloncem poběží 16. dubna od 19:30 v přímém přenosu na ČT4. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Třinec - Liberec, HFK Olomouc - Sparta Praha a Viktoria Žižkov - Bohemians Praha. Letos se poprvé hraje na dva zápasy.

[ 5.3.2008 - ČTK ]