Chelsea a Liverpool se doma chtějí zahojit

Chelsea a Liverpool se doma chtějí zahojit

Po vyřazení z Ligy mistrů se Chelsea a Liverpool vracejí domů rozhodnuti dobýt zpět část ztracené cti v anglické Premier League. Nebudou to mít ale lehké. Čekají je tvrdé zápasy proti rivalům ze severního Londýna.

Lídr tabulky Chelsea přivítá na Stamford Bridge čtvrtý Tottenham Hotspur, zatímco v pořadí třetí Liverpool zavítá na Arsenal. Londýnští Gunners jsou sice v Premier League pátí, ale jako jediní reprezentují britské kluby v Lize mistrů.

Chelsea chce na vyřazení z poháru LM Barcelonou rychle zapomenout a soustředit se na domácí ligu a také Anglický pohár. "Budou se chtít zotavit po zklamání. A bylo to velké zklamání, když museli hrát v deseti na domácím hřišti," říká trenér Hotspurs.

Boj o domácí titul však má Chelsea se svým patnáctibodovým náskokem před Manchesterem United pod kontrolou. Manchester bude hostit Newcastle v neděli. Liverpool se bude muset snažit, protože na druhý Man Utd. a automatický postup do Ligy mistrů mu chybí dva body.

Tottenham se se svým sousedem Arsenalem pere o kýženou čtvrtou příčku a tedy i místo v příští kvalifikaci Ligy misrů. Hotspurs zatím mají náskok pět bodů. Arsenal se může dostat do evropské elitní soutěže i jinudy - vítězstvím letošní LM. Nikdo v klubu však určitě nechce upírat veškeré naděje k zisku této těžko dostupné trofeje. Hráči trenéra Arsena Wengera budou doufat, že Tottenham opustí Stamford Bridge bez bodu, zatímco oni porazí Liverpool. Chelsea s Tottenhamem v lize neprohrálo od roku 1990.

Sesazený evropský šampion Liverpool přicestuje na Highbury, aby zde čelil Arsenalu. Výpadek Liverpoolu 2:0 v osmifinále proti Benfice upozornil na impotenci střelců, kteří letos v lize zatím neskórovali.
"Samozřejmě potřebujeme dávat góly, ale musíme si pro ně také vytvořit šance" řekl Benitez.

Program 29. kola Premier League:

Sobota 11. března

Birmingham City - West Bromwich Albion 13:00
Chelsea - Tottenham Hotspur 13:45
Bolton Wanderers - West Ham United 16:00
Everton - Fulham 16:00
Portsmouth - Manchester City 16:00
Sunderland - Wigan Athletic 16:00
Blackburn Rovers - Aston Villa 18:15

Neděle 12. března

Manchester United - Newcastle United 14:30
Charlton Athletic - Middlesbrough 16:00
Arsenal - Liverpool 17:00

[10.3.2006 - eFotbal / Reuters]