ČFL: Jablonecké béčko utrpělo debakl

Karlovy Vary-Dvory v neděli na umělé trávě v Drahovicích přehrály jablonecké béčko 3:0. Dva góly dal Psohlavec, který navíc krátce po změně stran neproměnil penaltu, třetí gól připojil Kura. Hosté dohrávali bez vyloučeného Krále.

Vedoucí tým ČFL Tatran Prachatice hned v úvodu jarní části zvýšil svůj náskok. Mužstvo, které usiluje o návrat do druhé fotbalové ligy, porazilo doma už v sobotu Náchod-Deštné 3:1, zatímco jeho největší soupeř Čáslav utrpěl na hřišti béčka Příbrami debakl 1:4.

Prachatičtí přitom už od druhé minuty prohrávali vlastním gólem Rožbouda, ještě do poločasu však vyrovnal Myšák. Po změně stran Kuboš a Rožboud zajistili domácím tři body.

Příbramské béčko s devíti hráči ligového áčka, jemuž pro nezpůsobilý terén odpadl zápas s Jabloncem, bylo pro Čáslav příliš velkým soustem. Dva góly dal Pilík, po jednom Navrátil a Pleško, a to ještě za stavu 3:1 neproměnil Riegel penaltu. Za hosty vyrovnal na 1:1 z pokutového kopu Brabec. Obě utkání se hrála na umělé trávě.

Bohemians Praha vyhráli v Hradci Králové 2:0 brankami břevnovské posily Majera a Nigerijce Ibeho. Fotbalisté ze Střížkova tak prodloužili svou podzimní sérii, ze hřišť soupeřů si přivezli z posledních čtyř zápasů deset bodů.

Kvůli počasí byly už v týdnu odloženy zápasy Liberec B - České Budějovice B a Strakonice - Krč, dnešní utkání Slavia B - Bohemians 1905, Břevnov - Chomutov a Varnsdorf - Teplice B se nehrála kvůli přívalům čerstvého sněhu. Náhradní termíny určí sportovně-technická komise fotbalového svazu.