Novým trenérem Mladé Boleslavi je Karel Stanner

Vedení klubu přijalo rezignaci dosavadního trenéra Zdeňka Ščasného a jeho místo zaujal Karel Stanner.Na mimořádné tiskové konferenci byli přítomní president FK Mladá Boleslav Josef Dufek, odvolaný kouč Zdeněk Ščasný, čerstvý trenér Karel Stanner a šéf obchodu marketingu a komunikace Petr Svěcený.

Novým trenérem Mladé Boleslavi je Karel Stanner
Ščasný boleslavské mužstvo převzal 3. září 2007 po odvolaném Zajícovi. Dokázal s týmem v lize pětkrát vyhrát, šestkrát remizovat a pětkrát prohrát při celkovém skóre 21:22. Ščasný vedl boleslavský tým také ve třech utkáních tuzemského poháru ČMFS až do vyřazení v druholigovém Třinci a také v šesti utkáních Poháru UEFA, ve kterém postoupil přes Palermo do podzimní skupiny, ze které se už do jarní fáze neprobojoval.

Za necelých sedm měsíců boleslavského období byl čtyřikrát vykázán z trenérské lavičky na tribunu (třikrát v domácí lize a jednou v Poháru UEFA). Spolu s těmito prohřešky byl od roku 1995 celkem devětkrát na programu jednání disciplinárních komisí. "Nezvládám některé vyhrocené situace a tak nechci boleslavskému klubu dělat ostudu," vysvětlil svoji rezignaci Ščasný.

Stanner jako aktivní hráč působil především v Turnově, a to i v době jeho nejslavnější druholigové éry. V trenérské kariéře pracoval jako asistent trenéra Škorpila v prvoligovém Hradci Králové, působil jako hlavní trenér v druholigové Chrudimi a v nedávné minulosti mladoboleslavského fotbalu vytáhl tým z divize přes ČFL do II. ligy.

Aktuálně byl šéfem centra mládeže a trenérem třetiligové juniorky v FK Mladá Boleslav. Volba na Stannera padla především pro jeho znalost mladoboleslavského prostředí a také pro vidinu perspektivního zapracování talentovaných mladíků z boleslavské líhně do profesionálního fotbalu.

"Jsem rád, že změna nastala z popudu Zdeňka Ščasného a teprve potom došlo k jednání o jeho nástupci. Věřím, že se nám podaří navázat na všechno dobré a přinést výsledky, které mnohdy velmi dobrý výkonům chyběly," řekl Stanner, který se zatím s vedením boleslavského klubu dohodl na smlouvě do 30. června letošního roku. V klubu působí s přestávkami dvanáct let. "To je dost dlouhá doba na to, abych se dokázal orientovat," tvrdí nový kouč.

Na dotaz, zda není nervózní z první ligy, odpověděl nevzrušeným hlasem: "Ve fotbalu se pohybuji od mládí, proto nervózní nejsem."

[ 18.3.2008 - fkmb.cz / eFotbal.cz l Foto: fkmb.cz ]