Jablonec porazil v ligové dohrávce nováčka

Hráči Jablonce zvítězili ve středečním odloženém zápasu 10. ligového kola nad Mostem 3:0 a v tabulce se posunuli na páté místo. Most zůstal třináctý. Prvoligový nováček nemohl před měsícem v Jablonci nastoupit kvůli podezření na infekční onemocnění u kapitána Tomáše Pilaře. Svaz utkání tehdy kvůli karanténě odložil. Domácím k výhře výrazně pomohl záložník Tomáš Michálek, který dal dvě branky a s šesti přesnými trefami se posunul do čela tabulky střelců. Další branku přidal útočník Petr Smíšek, kterému přihrál právě Michálek.

V mrazivém počasí jablonečtí fotbalisté diváky brzy rozehřáli ofenzivním představením a nechali zapomenout na sobotní prohru v Ostravě. Do zápasu doslova vlétli a jen za prvních dvanáct minut kopali pět rohových kopů. Už v třetí minutě poprvé zahrozil hlavičkou po centru kapitána Webera útočník Šenkeřík. Hosté sice v minulém kole po šesti zápasech poznali chuť ligového vítězství, ale dnes na Střelnici na Jablonec nestačili. V prvním půli se nebezpečným trestným kopem připomněl jen exjablonecký záložník Čížek.

Domácí se brankové odměny dočkali ve 12. minutě. Po Weberově rohu našel Michálek volného útočníka Smíška a ten chladnokrevně poslal Jablonec svým třetím letošním gólem do vedení. Most pak sice opticky vyrovnal hru, ale příliš platné mu to nebylo. V 34. minutě Smíšek oplatil gólovou přihrávku Michálkovi a ten po třicetimetrovém sólu křížnou střelou domácím zajistil dvoubrankové vedení. Gól oslavil v třetím zápase za sebou. Pomalu tak začínalo být jasné, že Most ani na šestý pokus venku body nezíská.

[obrazek id="578"]Trenér hostů Přemysl Bičovský do druhé půle poslal do hry veterána Siegla, ale mostecké mužstvo kvůli nepřesným kombinacím příliš nehrozilo. Jablonec s přehledem kontroloval hru; v 52. minutě po Klapkově přihrávce pohotově vypálil Šenkeřík, ale trefil jen boční síť. V 67. minutě domácí Michálek korunoval své galapředstavení další parádní trefou. Šenkeřík svůj únik z levé strany zakončil přesným centrem, Michálek krásným halfvolejem zvýšil na 3:0 a nasměroval Jablonec k páté domácí výhře za sebou.

V závěru se hosté pokusili alespoň o čestný úspěch, ale Špit si s Mackovou střelou z 18 metrů poradil. Domácím radost z přesvědčivé výhry zkazilo jen nepříjemné zranění Huška, který byl v 83. minutě odnesen z hřiště na nosítkách. Utkání nedohrál ani bek Pončák, což před nedělním šlágrem s Teplicemi nejsou pro Jablonec dobré zprávy.

Výsledek:

FK Jablonec 97 - SIAD Most 3:0 (2:0)
Branky: 34. a 67. Michálek, 12. Smíšek. Rozhodčí: Adam - Hojsík, Chytil. ŽK: Pončák - Jamrich, Novotný, Sitarčík, H. Siegl. Diváci: 2285.

Jablonec: Špit - Pončák (33. Jindřišek), Drobný, Hrotek, Baranek - Michálek, Hušek (83. Grubhoffer), Klapka, Weber -
Smíšek, Šenkeřík (78. Kordula). Trenér: P. Rada.

Most: Svoboda - Jamrich (66. Švrček), Novotný, Škerle, Sitarčík - Macek, R. Čížek, Škoda, T. Pilař, Jendruščák (46. H. Siegl) - Brzezina (65. Štípek). Trenér: Bičovský.

[ 23.11.2005 - eFotbal / ČTK. Foto: MARSfoto, ČTK. ]