Nedvěd nevyloučil návrat do reprezentace

Za hodně nepravděpodobný, nikoli však nemožný považuje svůj návrat do národního týmu jeho někdejší kapitán a hvězda Juventusu Turín Pavel Nedvěd. V obsáhlém rozhovoru se s tím svěřil středečnímu vydání deníku Sport.

Nedvěd nevyloučil návrat do reprezentace
"Jestli bych se teď měl vracet, nevím. To je těžké říct," naznačil s ohledem na blížící se evropský šampionát. "Nevím, jestli bych na to měl a jestli bych týmu ještě pomohl. O startu na EURO neuvažuju a myslím, že ani je to nenapadne, zavolat mi nebo tak," uvedl pětatřicetiletý špílmachr.

Nedvěd má za sebou nepříliš povedený zápas s Neapolí v italské Serii A, za který nedostal od listu Stampa právě vysokou známku. Možná i proto stále zvažuje, zda bude vzhledem ke svému věku hrát fotbal i v příští sezoně. "V tuhle chvíli si myslím, že bych to spíše nezvládl," přiznal v deníku Sport. "Ale zatím nechci zbytečně předbíhat, máme deset kol do konce ligy, což je dlouhá doba, pak se uvidí," řekl Nedvěd.

Bývalý kapitán národního týmu také vyjádřil rozhořčení nad tím, že spousta mladých hráčů odchází z české ligy do nepříliš věhlasných evropských soutěží. Poukázal konkrétně na příklad Luboše Kaloudy a Martina Filla, z nichž první odešel do CSKA Moskva a druhý do norského Stavangeru. "To jsou kluci, kteří přece nemůžou odejít do norské nebo ruské ligy," čertí se. "Musejí mít sami větší motivaci, větší chuť něco dokázat. Není to přece jenom o penězích. A tohle jsou jasné důkazy, že tyhle přestupy o penězích jsou. A to je strašná chyba," myslí si Nedvěd.

[ 19.3.2008 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]