Baroš chce Portsmouthu pomoci do pohárů

Český útočník Milan Baroš si po necelých dvou měsících od příchodu do Portsmouthu nemůže pobyt v novém působišti vynachválit. Šestadvacetiletý reprezentant je vděčný trenérovi Harrymu Redknappovi, že ho pravidelně staví do základní sestavy a chce se mu odvděčit kvalitními výkony, kterými by rád anglickému klubu pomohl do evropských pohárů. O své budoucnosti v Portsmouthu, kde je do léta na hostování z Lyonu, zatím Baroš nepřemýšlí.

Baroš chce Portsmouthu pomoci do pohárů
Portsmouth je blízko největšímu úspěchu v klubové historii. V Anglickém poháru postoupil také díky Barošovi, který zařídil v zápase na půdě Manchesteru United rozhodující penaltu, do semifinále a šanci proklouznout do evropských pohárů má stále i v Premier League. Momentálně je na šesté příčce.

"Čeká nás toho v sezoně ještě dost a já chci Portsmouthu pomoci do Evropy. Stále máme dvě cesty, jak se tam dostat. Musíme věřit, že si účast v pohárech jednou z těchto možností zajistíme. Chceme udržet současné výkony a poprvé v klubové historii vybojovat tento úspěch," řekl Baroš britským novinářům.

Reprezentační útočník na podzim v Lyonu většinou vysedával na lavičce, ale teď si prý fotbal znovu užívá. "Pravidelně hraji za první tým a každý týden si užívám fantastické fanoušky. Zlepšuje se moje fyzická kondice, zvedá se mi sebevědomí. Ale stále se můžu zlepšovat," uvedl Baroš.

Potěšil ho přístup trenéra Redknappa, který mu navzdory nule v kolonce vstřelených branek stále dává důvěru. "Pro hráče je vždycky důležité, aby hrál a dostával se do zápasového rytmu. Když nenastupujete pravidelně, je pak hodně těžké využít šanci, kterou dostanete," prohlásil Baroš.

"Pokouším se Harrymu odvděčit co nejlepšími výkony, protože právě on si mě vyhlédl a přivedl do klubu. Snažím se na tréninku i v zápasech pracovat naplno a věřím, že góly přijdou. Snad to bude brzo," přál si bývalý hráč Liverpoolu a Aston Villy.

O další budoucnosti v klubu zatím nepřemýšlí. "Každý se mě ptá na mou budoucnost. Nyní jsem tu jen zapůjčený a uvidí se, co bude po sezoně. Prostě si to tady užívám. Nechci mluvit o tom, co bude za tři měsíce, protože nikdy nevíte, co se ve fotbale za tu dobu stane," dodal Baroš.

[ 19.3.2008 - ČTK | Foto: Reuters ]