Fandím Klinsmannovi, přiznal Mourinho

Fandím Klinsmannovi, přiznal Mourinho

Trenér německé reprezentace JÜRGEN KLINSMANN, který se nedávno stal terčem ostré kritiky kvůli špatným výledkům týmu a svému trvalému bydlišti v USA, má významného fanouška. Není jím nikdo jiný než portugalský lodivod Chelsea José Mourinho.

"Jsem jeho sympatizantem," nechal se slyšet Mourinho v rozhovoru pro deník Bild. "Obdivuji jeho odvahu. Je to silná osobnost. Navíc věří mladým talentům, vždyť to byl právě on, kdo protlačil na výsluní Roberta Hutha, Bastiana Schweinsteigera, Lukase Podolského a Phillipa Lahma. Také nemění názory, i když třeba prohraje. A to je na něm skvělé," míní Mourinho.

Portugalský kouč dále přiznal, že si s Klinsmannem pravidelně telefonuje a mluví hlavně o německém obránci ve službách Chelsea Huthovi.

Mourinho se v rozhovoru pro Bild rozhovořil také o své budoucnosti. "Jednoho dne povedu národní tým Portugalska," naznačil své ambice a nevyloučil ani možnost, že by převzal bundesligový celek. "Umím si představit, že bych vedl například Bayern Mnichov," zasnil se.

[ 14.3.2006 - Reuters / eFotbal ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.