Prezident Realu chce mít brzy nového kouče

Prezident Realu chce mít brzy nového kouče

Prezident Realu Madrid FERNANDO MARTÍN chce mít co nejdříve jasno o novém kouči španělského velkoklubu. Za nejvážnější kandidáty na post, který se uvolní na konci sezony, jsou považováni Fabio Capello z Juventusu Turín a Carlo Ancelotti z AC Milán. Oba však mají ve svých klubech smlouvu do roku 2007.

Dosavadní kouč Juan Ramon Lopez Caro, který v prosinci vystřídal odvolaného Brazilce Vanderleie Luxemburga, bude pokračovat ve funkci jen do konce sezony. A Martín chce znát jméno nástupce co nejdříve. "Během dvou až tří týdnů budeme mít nového trenéra, to je jasné. Je důležité, aby mohl brzy začít plánovat novou sezonu," uvedl Martín pro televizní stanici Cuatro.

Realu vážně hrozí, že už třetí sezonu za sebou dokončí bez zisku trofeje. V osmifinále Ligy mistrů nestačil na Arsenal a ve španělské lize ztrácí devět bodů na vedoucí Barcelonu. Po sezoně se tak v klubu chystají velké personální změny. Podle španělských médií by měli v létě navzdory platné smlouvě odejít brazilské hvězdy Ronaldo a Roberto Carlos i francouzský záložník Zinedine Zidane.

[ 14.3.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: Reuters ]