Radotín si doma poradil s Újezdem

Radotín si doma poradil s Újezdem

Domácí Radotín bez několika hráčů základní sestavy nezlomil ani první gól hostů z Újezda a ještě během prvního poločasu otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. Hosté tentokrát propadli především v ofenzívě. Ve druhém poločase prakticky nevystřelili pořádně na branku.

Žádné úvodní oťukávání se nekonalo, hned přišly góly. Už v 10.minutě přišel zmatek v domácí šestnáctce a Frýda klasickým bodlem poslal míč přesně ke vzdálenější tyči za Jungrova záda. Za dvě minuty se za vápnem dostal k odraženému míči domácí Kočí a parádní střelou nedal Baštovi šanci. Po rychlém úvodu se pak dlouho hra odehrávala jen od vápna k vápnu, když přece jen měli více ze hry domácí. Ti také v závěru první půle zápas zlomili ve svůj prospěch. Ve 29.minutě poslal Huráb středem hřiště na rozeběhnutého Barocha. Hostující Matoušek se vzadu zapomněl a tak měl Baroch cestu k brance otevřenou a po zemi poslal míč za záda Bašty. Za dvě minuty mohl Matoušek své zaváhání napravit, ale sám před Jungrem se střelou zaváhal. Časkův přímý kop na branku neprošel, stejně jako pokus Juna. Ve 39.minutě se přes Grubera prosadil domácí Klabík, ale nakonec ani nevystřelil, ani nenašel nabíhajícího Steinera. Když se hostující Kovář prosadil přes M. Petra a jeho zpětnou přihrávku nezužitkoval Frýda, přišla třetí branka domácích. Ve 43.minutě padl po souboji s Pichlem ve vápně hostů Hřebeček. Domácí se domáhali penalty, hosté karty za filmování. Sudí Kotlár vyhodnotil situaci ve prospěch domácích a sám postižený Hřebeček z penalty přidal třetí branku Radotína.
Po přestávce už to byl jen odvar přeborové kopané. Hosté byli dopředu neškodní. Hned v 50.minutě přišel náznak šance, ale Frýda v koncovce vybojoval jen roh. Ani domácí si v koncovce nevěděli rady. Střely z dálky končily mimo tyče a co prošlo směrem mezi tyče lehce pochytal brankář Bašta. V 78.minutě obral Klabík o míč Časka, ale nic nevymyslel. Neuspěl ani střídající Bezděk. Na druhé straně Časkův přímý kop skončil jen v náruči Jungra. Když Bašta v poklidu lapil i pohotovou střelu Hřebečka, na skore se už nic nezměnilo.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Začátek zápasu byl dobrý a šli jsme i do vedení. Pak přišly dvě chyby a domácí to otočili. Penalta byla hodně problematická. Ve druhé půli jsme špatnou rozehrávkou zakládali protiútoky soupeře a sami se do zakončení nedostali. Vítězství domácích je zasloužené.
Jan Stiblík (SC Radotín): Myslím, že to bylo naše jednoznačné vítězství. Sice jsme po chybě inkasovali první gól, ale dokázali jsme to ještě do půle otočit. chyběli nám tři hráči základu, Falout, Dvořák a Jirka Petr. Kdyby hráli, bylo naše vítězství asi ještě přesvědčivější.

SC Radotín - Újezd nad Lesy 3:1 (3:1)
Branky: 12. Kočí, 29. Baroch, 43. Hřebeček z penalty - 10. Frýda ŽK: Zeman, Kovář, Frýda (všichni Újezd) Rozhodčí: Kotlár - Klíčman, V. Novotný Diváků: 50
SC Radotín: Jungr - Klíma, M. Petr, Toman, Tyburec - Huráb - Baroch, Klabík (78. M. Dvořák), Hřebeček, Kočí - Steiner (55. Bezděk). Trenér Jan Stiblík.
Újezd nad Lesy: Bašta - Časko - Zeman (58. Kohout), Gruber, Pichl - Daníček, Kovář, Jun, Matoušek (68. Mareš) - Škoda, Frýda. Trenér Pavel Loukota.

5.4.2008 - Lubor Mírek