Roy Keane uvažuje o konci kariéry

Roy Keane uvažuje o konci kariéry

Záložník Celtiku Glasgow ROY KEANE uvažuje o tom, že aktivní kariéru ukončí již po této sezoně. Dlouholetá ikona Manchesteru United chtěla původně skončit až za rok, ale ve středu oznámila, že to možná udělá už dříve.

Čtyřiatřicetiletý středopolař byl v Manchesteru kapitánem, ale loni v listopadu musel kvůli kontroverzním vyjádřením v televizním rozhovoru po dvanácti letech z klubu odejít. Nové angažmá našel v Celtiku, kde podepsal kontrakt do června roku 2007.

V současné době má však problémy s vleklým zraněním kyčle a bojí se, že už další sezonu nevydrží. "Když jsem podepisoval smlouvu v Celtiku, říkal jsem jim, že by pro mě i pro klub bylo možná nejlepší všechno znovu vyhodnotit v létě. Klub ale velmi stál o to, abych podepsal na další rok, což jsem nakonec udělal," řekl Keane britskému listu Guardian.

V letní přestávce se chystá navštívit specialistu na potíže s kyčlemi a pak uvidí, co bude dál. "Zvážím to, ale musím říct, že pro příští sezonu nemůžu dát žádné záruky," uvedl.

V květnu se Keane střetne se svými bývalými spoluhráči z Manchesteru. Anglický a skotský klub odehrají přátelský zápas jako poctu Keanovi, který pomohl United k sedmi vítězstvím v anglické lize. Při triumfu v Lize mistrů v roce 1999 ve finále nehrál, protože si odpykával disciplinární trest.

Keane má Celtiku stále co nabídnout, míní Petrov

Keanovo možné ukončení kariéry rozrušilo i jeho spoluhráče z Celtiku STILIANA PETROVA. "Nevypadá to, že by měl na hřišti nějaký problém," vybavil si na středeční tiskové konferenci. "Zápas od zápasu se zlepšuje a všichni víme, jak důležitý je pro tým. S jeho zkušenostmi a jménem jsme hrozbou pro každého soupeře. Doufám, že s námi zůstane ještě pár let. Stále nám má co dát," uzavírá Petrov.

[ 15.3.2006 - ČTK / Reuters / eFotbal. Foto: Reuters ]