Rapid je ve čtvrtfinále Poháru UEFA

Rapid Bukurešť pronikl mezi osm nejlepších celků Poháru UEFA, a to navzdory faktu, že v osmifinálové odvetě podlehl Hamburku na jeho hřišti 3:1. Rumunský tým uspěl díky většímu počtu branek vstřelených na hřišti soupeře, když v úvodním utkání vyhrál doma 2:0.

Hamburk se jal doháněl dvougólové manko z prvního zápasu vskutku svižně. Už ve 23. minutě skóroval Lauth, jehož zanedlouho napodobil Barbarez. Akci při druhém gól založil český reprezentant David Jarolím.

Jenže po přestávce překonal brankáře Kirschsteina svým devátým gólem v letošním ročníku Poháru UEFA Buga, a položil tak Hamburku nůž na krk. Na vyřazení německého týmu z Poháru UEFA už nic nezměnila ani trefa Van der Vaarta v 63. minutě. Rapid se tak po 33 letech těší z postupu do čtvrtfinále evropského poháru.

Middlesbrough prohrálo v Římě 2:1, ale postoupilo

Díky většímu počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře postoupilo do další fáze Poháru UEFA také Middlesbrough, jež ve středu podlehlo v Římě místnímu AS 2:1.

Boro vstupovalo do zápasu s vítězstvím 1:0 v zádech a jeho naděje na postup přiživil gólem v 32. minutě Hasselbaink. Ale AS, které před úvodní trefou zápasu nastřelilo tyč, dokázalo ještě v prvním poločase vyrovnat, to když zamířil do černého Mancini. Ve druhé půli se blýskl dvěma vynikajícími zákroky brankář anglického týmu Schwarzer, ale na Manciniho penaltu v 66. minutě byl krátký. Přesto Boro postoupilo do čtvrtfinále.

Kanoute a Fabiano vyřadili Lille z Poháru UEFA

Poprvé v historii postoupila do čtvrtfinále Poháru UEFA španělská Sevilla, která zdolala v odvetě Lille 2:0. Francouzský tým hrál většinu zápasu v deseti mužích, protože ve 25. minutě se nechal vyloučit Bodmer. Trest přišel hned vzápětí, když přesně zamířil Kanoute. Stejný hráč těsně před přestávkou poslal přihrávku na Fabiana, který vsítil rozhodující gól osmifinále.

Výsledek - osmifinále:

SV Hamburk - Rapid Bukurešť 3:1 (2:0)
Branky: 24. Lauth, 36. Barbarez, 63. Van der Vaart - 51. Buga. Diváci: 40.000. První zápas 0:2, postoupil Rapid.

AS Řím - Middlesbrough 2:1 (1:1)
Branky: 43. a 66. z pen. Mancini - 32. Hasselbaink. Diváci: 32.642. První zápas 0:1, postupilo Middlesbrough.

Sevilla - Lille 2:0 (2:0)
Branky: 29. Kanoute, 45.+2 Fabiano. ČK: 71. Navas - 26. Bodmer. První zápas: 0:1, postoupila Sevilla.

[ 15.3.2006 - eFotbal. Foto: Reuters ]