Toni vystřílel Bayernu Německý pohár

Vítězem německého poháru se počtrnácté stali fotbalisté Bayernu Mnichov. Ve finále hraném na berlínském Olympijském stadionu zdolali hráče Borussie Dortmund 2:1 po prodloužení. Obě branky vítězů obstaral italský kanonýr Luca Toni. Bayern tak má šanci na zisk tří trofejí. Blízko je totiž triumfu v lize a šance má také v Poháru UEFA.

Bayern ve finále hájil pozici vedoucího týmu německé ligy a zároveň ligovou výhru 5:0 nad Dortmundem z minulého týdne. Svého soupeře tak od začátku zatlačil, což přineslo i vedoucí branku Toniho.

Vstřelený gól však paradoxně Bayernu uškodil, když se stáhl do defenzivy a do tlaku se dostával Dortmund. Několikrát byl dokonce blízko srovnání, ovšem v brance Bayernu se činil veterán Oliver Kahn, kterému také pomohla konstrukce branky. Dortmund se však nakonec přeci jen vyrovnání dočkal, když se v nastaveném čase prosadil po rohovém kopu. Střelu Petriče si totiž do vlastní branky tečoval Lúcio.

I v prodloužení byl Dortmund lepší, ovšem Bayernu vyšel protiútok a Toni šťastně tečoval Podolského střelu do protipohybu brankáře. Potvrdil tak roli nejlepšího týmového střelce. Šanci na srovnání pak Dortmundu vzalo vyloučení Blaszczykowskiho.