Sparta vykročila do finále Poháru ČMFS

[b]Aktualizováno.[/b] Sparta vykročila za postupem do finále Poháru ČMFS. V derby vyhrála v Horních Počernicích nad druholigovými Bohemians Praha 1:0 po brance Jiřího Jeslínka ze 44. minuty. Obhájci trofeje si tak vypracovali slibný náskok pro domácí odvetu, která se bude hrát za týden na Letné. Druhé semifinále rozehrají ve čtvrtek Brno s Libercem.

On-line přenos z utkání jste mohli sledovat zde.

Ohlasy trenérů zde.

Dopravní kopals na východním okraji Prahy zkomplikoval cestu do Horních Počernic jak sparťanům, tak většině diváků, a tak se začalo hrát s dvanáctiminutovým zpožděním. Hned od první minuty bylo jasné, čím chce domácí druholigový lídr Spartu zaskočit. Enormní nasazení mělo eliminovat kombinační přednosti soupeře, útočník Došek se nehnul po hřišti, aby nebyl ostře atakován.

Už v šesté minutě povalili domácí stopeři sparťanského dlouhána uvnitř šestnáctky, ale sudí Kocourek hru nepřerušil. První větší možnost měli hosté po hlavičce Sivoka, ale míč šel mimo. Zpětná přihrávka Kuliče v 16. minutě nenašla adresáta a tentýž hráč zanedlouho na zadní tyči rybičkou minul odkrytou branku.

Domácí za první poločas ohrozili Grigara pouze při Fenykově ráně, ale jinak se věnovali především defenzivě. Někdy až příliš úporně, jako v 27. minutě, kdy byl stažen znovu beztrestně Došek a odražený míč napálil Kulič do tyče.

Klíčový okamžik utkání přinesla hrubka brankáře Wintra těsně před poločasem. Po malé domů od Obermajera si gólman tak dlouho hrál s míčem, až uklouzl a zoufalý odkop v pádu poslal do nohou Jeslínka, od kterého míč putoval do sítě.

Druhý poločas už byl hodně ospalý a diváci se nudili. Sparťané se při vědomí náskoku nikam nehnali, domácím zase ubývaly síly. Na úvod se sice v další šanci a znovu neúspěšně ukázal Kulič, ale pak už hosté hlavně drželi míč a soupeř je nedokázal nakopávanými balony zaskočit. Nejnebezpečněji vypadala rána Zoubka, který v 76. minutě pálil z úhlu nad branku.

Výsledek:

Bohemians Praha - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Jeslínek. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Grznár, Lencevič - Holenda. Diváci: 1530.

Bohemians Praha: Winter - Macháček, Obermajer (88. Jandzik), Lencevič, Turtenwald - Zoubek, Grznár (82. Lukeš), Fenyk, Kwame, Galbavý (82. Majer) - Ibe. Trenér: Urban.
Sparta Praha: Grigar - Voříšek, Sivok, Řepka, Limberský - Kladrubský - Jeslínek (56. Zeman), Horváth (66. Vacek), Kolář, Kulič - Došek (70. Holenda). Trenér: Bílek.

[ 30.4.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]