Desátou výhru Újezda trefil Zeman

Desátou výhru Újezda trefil Zeman

Plných osm kol čekali domácí borci na svoji jubilejní desátou výhru v přeboru. Nakonec se jí dočkali a postaral se o to výstavní trefou pět minut před koncem zápasu obránce Zeman. Hosté dlouho sahali po bodu, ale štěstíčko se v závěru přiklonilo na stranu domácích.

Od úvodního hvizdu se hrálo svižně a s potřebným nasazením. Už po třiceti sekundách se řítil domácí Frýda k brance hostí, ale z úhlu mířil vedle levé tyče. Na druhé straně se po Krejčově rohu nevešel mezi tyče volej Jarského. Domácí byli v úvodu přece jen o něco aktivnější. V 16.minutě se blýskl velkým sólem téměř z půlky Kohout, obešel už i posledního Jindráka, ale v koncovce rovněž neuspěl. O dvě minuty později se o další rychlou akci pokusil Frýda, před vápnem se napřáhl ke střele a míč skončil přesně u pravé tyče v síti. Domácí tak počáteční nápor korunovali vedoucím gólem. Ve 20.minutě mohl Kratochvíl z přímého kopu z oblouku šestnáctky vyrovnat, avšak Bašta mu jeho úmysl vystihl a střelu zneškodnil. Po dalších dvou minutách musel hostům odstoupit zraněný O.Rybka a to byla pro mužstvo citelná ztráta. Na hrot se tak přesunul Kratochvíl a jeho místo zaujal Lacina. Ve 28.minutě měli hosté výhodu rohového kopu, při kterém Krejčův měkký centr usměrnil Jarský lehce na pravou tyč Baštovy brány. Za další čtyři minuty zas bylo rušno na druhé straně, když se po Kovářově uličce objevil Kohout sám před gólmanem hostí, ale napálil míč vedle jeho brány. Známě přísloví nedáš-dostaneš se tak naplnilo o chvíli později. Ve 38.minutě po hezké akci Jindráka s Krejčou se dostal k míči Kratochvíl a umístěnou placírkou ke vzdálenější tyči překonal bezmocného Baštu. Ani obětavý skluz vracejícího se Sochoviče brance nezabránil. V závěru poločasu ještě Časko táhlou střelou téměř z půlky zkoušel postřeh mladičkého gólmana hostí, ale ten doslova tygřím skokem odvrátil míč na roh.
Domácí začali aktivně i druhou půli. Ve 49.minutě Kureš jen s námahou likvidoval tečovanou střelu Pichla. Při dalším útoku domácích prodlužoval Škoda doleva nabíhajícímu Kohoutovi, jenže ten bránu prudce přestřelil. Z protiútoku hostí nedokázal Lacina přehodit vybíhajícího Baštu. Pak se ve dvou šancích ocitl domácí Škoda. Nejdříve po Časkově centru zahrozil nebezpečně hlavou a pak si přímo po gólu volala akce ze 63.minuty, kdy si ve vápně parádně zpracoval vysoký centr Daníčka, ale z blízka Kureše nepřeloboval. Na druhé straně zase musel v 74.minutě prokazovat své brankářské kvality Bašta při dělovce Škáby, kterou vytěsnil s vypětím na roh. Za dalších devět minut posadil střídající Matoušek přesně míč na hlavu Škody, jenže ten ho z růžku malého vápna poslal těsně kolem pravé tyče do zámezí. Zlatý hřeb pak přinesla 85.minuta, kdy Kovář zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Zemana a ten prudkou střelou z více než pětadvaceti metrů navíc odraženou od břevna rozhodl utkání. V nastaveném čase mohl ještě střídající L. Rybka vydolovat bodík, ale Bašta byl proti a střelu skvěle vyrazil. Od 18.kola tak domácí opět naplno bodovali a do kabin odcházeli s velkou radostí.
Tomáš Kubr (Aritma): Celkem vyrovnané utkání. Domácí měli možná nějakou šanci navíc. Spíše to byl remízový zápas. První střela na branku a byl z toho gól. Pak jsme měli víc ze hry, měli jsme i nějaké šance, které jsme neproměnili. Pak se nám podařilo celkem šťastně vyrovnat, ale druhou půli jsme chtěli hrát trošku jinak, ale nedostali jsme se do hry. Minimálně bod jsme tady chtěli uhrát. U některých hráčů nejsem dnes spokojen s hrou ani s přístupem. O branku už jsme si koledovali dřív. O. Rybka se zranil a museli jsme ho střídat.
Pavel Loukota (Újezd nad Lesy): Nakonec 2:1 je zasloužené vítězství na množství šancí, které jsme si vypracovali. Hra byla chvílemi rozháraná z obou stran. Nám se konečně i doma podařilo získat tři body, takže jsme rádi. Zase jsme se posunuli do toho středu tabulky, kde jsme se po podzimu usídlili a tam bychom chtěli i skončit na konci sezóny. Nedaří se nám teď na jaře proměňovat šance.

Újezd nad Lesy - Aritma 2:1 (1:1)
Branky: 18. Frýda, 85. Zeman - 38. Kratochvíl ŽK: Beran, Jindrák (Aritma) Rozhodčí: Tikal - Klíčman, Burda Diváků: 200
Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Minář, Pichl, Zeman - Sochovič (46. Zahradník), Časko, Kovář, Kohout (72. Matoušek) - Frýda (57. Svoboda), Škoda.Trenér Pavel Loukota.
Aritma: Kureš - Beran (86. Vacek), Novák, Jindrák, Weiss - Krejča, Škába, Adamec (80. L. Rybka), Kratochvíl - Jarský, O. Rybka (22. Lacina). Trenér Tomáš Kubr.

25.5.2008 - Václav Kozel