Berger se stal první letní posilou Sparty

Berger se stal první letní posilou Sparty

Nečekaný zvrat přišel ohledně budoucnosti záložníka Patrika Bergera, který dnes podepsal dvouletou smlouvu se Spartou Praha. S největší pravděpodobností ho v nejbližších dnech bude následovat i trenér Vítězslav Lavička, který si ještě musí vyřešit reprezentační povinnosti a poté se stane novým koučem letenského týmu.

Velkou radost z Bergerova angažování měl prezident Sparty, Daniel Křetínský „Náš zájem o Patrika je dlouhodobý. Trvá už tři roky, ještě než podepsal Aston Ville. Tento krok podporuje i pan Lavička, který je naším jediným kandidátem na post hlavního trenéra,“ řekl dnes Křetínský.

Poté svá slova ještě doplnil. „Příchod Patrika Bergera samozřejmě ovlivní složení kádru, ale to budeme řešit až s novým trenérem. Čekáme, až se vyřeší situace okolo jednadvacítky, poté bude pan Lavička oficiálně představen. Přejeme si, aby to bylo v horizontu několika dnů,“ dodal prezident Sparty.

Josef Chovanec si od nové posily slibuje mnohé. „Vyrůstal ve Spartě, je to hráč evropského formátu, má řadu zkušeností a bude vzorem pro naše hráče,“ myslí si Chovanec. Ke svému návratu do české ligy se samozřejmě vyjádřil i samotný hráč:

„V zahraničí jsem byl už nějaký ten pátek, bylo to spíše rodinné rozhodnutí, chtěl jsem se vrátit domů s rodinou. Proto jsem upřednostnil Spartu před Portsmouthem. Byl jsem třináct let venku, věřím, že sparťanským fanouškům ještě ukážu, že jsem platným hráčem. Zdravotně jsem na tom dobře, na zodpovědnost, kterou budu ve Spartě mít, jsem připraven,“ míní levonohý fotbalista.

Měl Berger nabídku ze Slavie? „Žádná taková nabídka tu nebyla,“ řekl Berger. „Jsou lidi, kteří budu mít radost a naopak lidi, kteří to ponesou těžce. Budu se s tím muset nějakým způsobem vyrovnat,“ myslí si. A jaké jsou jeho cíle pro novou sezonu? „Chci se dostat do evropských pohárů, hrát na špici tabulky,“ říká.

V letenském dresu si pamatuje tři hráče. „Pamatuji ještě Řepku, Horvátha a Poštulku,“ říká konkrétně. Zatím není ani jasné, které číslo bude oblékat. „Ještě je dost času nějaké vybrat. Nechci nikomu ze spoluhráčů jejich číslo brát, tak uvidíme,“ říká Berger. Jeho kamarád a hráč Slavie, Vladimír Šmicer, byl z jeho přestupu podobně jako jiní dost překvapen.

„Šmíca by trochu překvapený, ale vzal to sportovně a těší se na naše souboje,“ zakončila nová posila letenského celku.

[ 29. 5. 2008 - Jiří Štádler | Foto: ČTK ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.