Novým koučem Viktorie Plzeň se stal Jaroslav Šilhavý

Novým koučem Viktorie Plzeň se stal Jaroslav Šilhavý

Fotbalisté Viktorie Plzeň mají nového trenéra, kterým se podle očekávání stal Jaroslav Šilhavý. Asistent reprezentačního kouče, který v minulé sezoně dovedl k záchraně Kladno, podepsal dvouletou smlouvu a bude spolupracovat s asistenty Václavem Kotalem, Karlem Krejčím a trenérem brankářů Josefem Čalounem.

Šilhavý působil v Kladně poprvé v kariéře v pozici hlavního kouče, po skončení sezony lavičku Středočechů opustil. "Jsem rád za tuto nabídku. Moje kariéra začala zhruba před třiceti lety právě tady ve Štruncových sadech. Spousta důvodů mě vedla k přijetí nabídky od vedení Viktorky. Jedním z nich je i to, že bydlím blízko," uvedl na dnešní tiskové konferenci rekordman mezi hráči v počtu prvoligových startů a bývalý fotbalista Plzně, Chebu, Slavie a Viktorie Žižkov.

Šilhavý je s 465 starty prvoligovým rekordmanem, hrával za Plzeň, Cheb, Slavii a Viktorii Žižkov. Po ukončení aktivní činnosti převzal na Žižkově pozici asistenta a v letech 2002-2005 pracoval ve stejné funkci ve Spartě Praha.

Za své pomocníky si v Plzni vybral bývalého spolupracovníka z Kladna Kotala, znalce plzeňského fotbalového prostředí Krejčího, který vedl Viktorii jako hlavní kouč v závěrečných čtyřech kolech uplynulé sezony, a jako trenéra brankářů Čalouna, jenž se kolem fotbalu v západočeské metropoli také pohybuje už dlouho.

"Jsem rád, že mi klub umožnil dodělat práci u národního mužstva. Samozřejmě jsem byl už několik týdnů v kontaktu s vedením a konzultovali jsme složení realizačního týmu," konstatoval asistent reprezentačního trenéra Karla Brücknera.

V letošním ročníku skončila Plzeň na devátém místě prvoligové tabulky. V nadcházející sezoně je cílem posun nahoru. "Chtěli bychom hrát minimálně v horní polovině tabulky. Diváky chceme přilákat dobrými výkony, podloženými tvrdou prací. Přípravu začínáme už 23. června," řekl pětačtyřicetiletý trenér.


Šilhavý s plzeňským vedením řeší i příchody nových posil. "Jsou známa už dvě jména a o dalších hráčských příchodech se intenzivně jedná. Logicky konkrétní jména neprozradíme," uvedl. "Do každé řady chceme jednoho hráče," doplnil sportovní manažer Viktorie Adolf Šádek. Novou tváří v kádru je sokolovský útočník Jiří Mlika, v přestup se navíc změnilo hostování Milana Petržely ze Sparty Praha.

Šádek prohlásil, že v případě úspěšné práce nového trenérského týmu mohou na západě Čech všichni působit i déle. "Doufám, že se osvědčí. Není to limitované. Navíc novým vedoucím mužstva se stává Petr Houdek, masérem Zdeněk Sláma a kustodem Václav Rada," dodal Šádek ke složení realizačního týmu Viktorie.

[ 31. 5. 2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.