Uhlíři s Újezdem smazali dvoubrankové manko

V úmorném vedru oba soupeři moc pohledný fotbal nenabídli, přesto padly čtyři branky. Hosté ukázali co je to branková produktivita. Využili dvě chyby v domácí obraně a kdyby Frýda ve vyložené šanci přidal třetí gól, asi bylo rozhodnuto. Domácí vycítili šanci a dokázali nakonec vyrovnat. V závěru byli i blízko vítězství.

Dlouho se na hřišti nic zajímavého nedělo. Až v 15.minutě poslal malou domů hostující Minář, ale Bašta byl nakonec u míče dřív než dotírající Hnát. Hosté odpověděli rychlou akcí Kováře, který na levé straně uvolnil Škodu, jeho centr však adresáta nenašel. V další akci hostů si na pravé straně do volného prostoru naběhl Frýda, ale finální přihrávku na Škodu nezvládl. Ve 27.minutě obrana domácích zaspala, na centr z levé strany si naběhl Škoda a ve skluzu poslal míč za Vasičova záda. Domácí kontrovali hlavičkou Hnáta a střelou Vinklara. Ani jeden pokus však mezi tyče nesměřoval. Vzápětí Turkovu ránu vyrážel Bašta a hlavička Hnáta po přímém kopu Turka prolétla těsně nad břevnem. Do kabin tak šli o přestávce spokojenější hosté.
Hned v první minutě druhé půle poslal Časko z přímého kopu míč před domácí branku a Sýkora jej nasměroval do vlastní branky a bylo to 0:2. Vzápětí si Časklo všiml postavení Vasiče daleko před brankou, ale míč z jeho kopačky branku minul. Pak přišly dvě velké šance domácích. V 59.minutě si střídající Ereler naběhl na kolmou přihrávku Hirycha, dostal se až před Baštu, ale mířil daleko mimo tyče jeho branky. Za pět minut hlavičkoval úplně volný Sýkora, ale svou chybu nenapravil, a branku přestřelil. V 65.minutě mohli hosté zápas rozhodnout. Na konci šikovné akce byl Frýda, ale sám proti Vasičovi zklamal a trefil jen vybíhajícího golmana domácích. A přišel trest. V 77.minutě poslal do úniku Erelera Sýkora. Vracející se Sochovič domácího záložníka poslal k zemi a protože to bylo asi půl metru ve vápně, pískala se penalta. Hnátovu střelu Bašta vyrazil, ale spoluhráči jej nechali na holičkách a Hnát se dostal k dorážce, která už skončila v síti. Domácí mohutně finišovali. Vik lehce předskočil Kohouta, ale hlavičkoval v jasné šanci mimo. Vzápětí Bašta čaroval při hlavičce Sýkory. V 86.minutě však golman hostů chyboval. Na dlouhý pas Janečka si naběhl Zilvar, Bašta opustil branku zbytečně a pozdě, domácí rychlík byl u míče dřív a lehce jej hlavou přehodil. Bylo vyrovnáno. Tři body pro domácí měl na hlavě Hnát, ale sám před Baštou branku netrefil.
Pavel Loukota (Újezd n.L.): Remíza je spravedlivá, i vzhledem k šancím, které domácí měli. Jejich hlavičky byly velmi nebezpečné. Měli jsme dát třetí gól, který Frýda trestuhodně zahodil. Za stavu 3:0 by bylo rozhodnuto. Přišla nesoustředěnost obrany a penalta. Nakonec jsme byli rádi, že jsme nedostali ještě třetí gól. Před zápasem bych bod bral, ale vzhledem k jeho průběhu, jsme měli tenhle zápas vyhrát.
František Mysliveček (Uhelné sklady): Osobně si myslím, že nakonec můžeme být s bodem spokojeni. Dostali jsme lekci z produktivity. Hosté de facto měli jednu šanci, tu nedali. Dva góly jsme jim nabídli po našich chybách. Co my nedáme, to je neskutečné. Na každý gól se neskutečně nadřeme. Remíza je zasloužená.

Uhelné sklady - Újezd nad Lesy 2:2 (0:1)
Branky: 77. Hnát, 86. Zilvar - 27. Škoda, 46. vlastní Sýkora ŽK: Turek - Zeman, Sochovič Rozhodčí: Stránský - Nykl, Handl Diváků: 40
Uhelné sklady: Vasič - Vrána, Botlík, Sýkora - Hurych - Vik, Turek (65. Janeček), Vinklar (52. Erler), Pánek (52. Ulrich) - Hnát, Zilvar. Trenér František Mysliveček.
Újezd n.L.: Bašta - Daníček, Pichl, Minář, Zeman - Kohout, Časko, Kovář, Zahradník (65. Sochovič) - Frýda, Škoda. Trenér Pavel Loukota.