Mladoboleslavským bude od příští sezony šéfovat Hapal

Mladoboleslavským bude od příští sezony šéfovat Hapal

[b]Aktualizováno.[/b] Novým trenérem Mladé Boleslavi se stal Pavel Hapal. Osmatřicetiletý kouč podepsal s klubem smlouvu na dobu neurčitou. Bývalý reprezentant Hapal naposledy vedl Nitru, se kterou ještě o minulém víkendu úspěšně bojoval o třetí místo ve slovenské lize, což bere jako největší úspěch v dosavadní trenérské kariéře. Nyní by na něj rád navázal v Mladé Boleslavi.

"Návrat do české ligy považuji za další posun. S Mladou Boleslaví jsme nějakou dobu jednali a jsem rád, že to takto dopadlo. Jsou zde vytvořeny maximální podmínky, což o Nitře říci nejde," řekl Hapal.

I během angažmá na Slovensku českou ligu sledoval. "Viděl jsem Mladou Boleslav v několik utkáních a je zde hodně kvalitních hráčů. Jsou na ně určitě nabídky a nyní je dost brzo mluvit o změnách v kádru. Sedm týdnů přípravy je dost dlouhá doba na to, abychom vše doladili," uvedl Hapal.

První posilou týmu by mohl být Luboš Pecka, který se stal loni v barvách Mladé Boleslavi králem ligových střelců a poté odešel na hostování do druholigové Alemannie Cáchy. "Německý klub na něj neuplatnil opci, takže se vrací do letní přípravy," řekl mluvčí středočeského celku Petr Svěcený.

Hapal si zatím vybral asistenty, kterými budou dosavadní trenér Mladé Boleslavi Karel Stanner a Oto Brunegraf, jenž se v Nitře staral o fyzickou přípravu.

Hapal začal svoji hráčskou ligovou kariéru v roce 1986 v Olomouci, kde působil s roční přestávkou v Dukle Praha až do roku 1992, a zažil s týmem i úspěšné vystoupení v Poháru UEFA. Poté zamířil do Bayeru Leverkusen, hrál také za španělské Tenerife, Spartu Praha a České Budějovice. V lize odehrál 181 zápasů, v nichž vstřelil 55 gólů. V reprezentaci nastoupil k 31 utkáním a dal jednu branku.

S trénováním začal Hapal v roce 2004 v Opavě, v české lize vedl také Zlín a Baník Ostrava.

[ 3.6.2008 - eFotbal.cz | Foto: fkmb.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.