Plzeň ulovila libereckého Hochmeistra

Plzeň ulovila libereckého Hochmeistra

Další posilou Viktorie Plzeň se ve čtvrtek stal obránce Slovanu Liberec Radek Hochmeister, který v minulé sezoně působil na Kladně. Na západ Čeh se stěhuje na roční hostování. Informaci potvrdil na webových stránkách Plzně její sportovní manažer Adolf Šádek s tím, že v Liberci by měl naopak své hostování o rok prodloužit Vítězslav Brožík.

"Jedná se o komplexního a univerzálního hráče, který má velký potenciál," soudí Šádek. Při volbě zkušeného obránce se 103 ligovými starty na kontě bylo důležité i to, že v uplynulé sezoně patřil do týmu trenéra Jaroslava Šilhavého, současného kouče Viktorky. "Hráče jsme sledovali již delší dobu, ale to, že byl na seznamu trenéra Šilhavého, sehrálo velkou roli," ozřejmil.

"Je to pro mě velká příležitost a budu se snažit Plzni pomoci," přiznal krátce po podpisu smlouvy Hochmeister. Při rozhodování sehrál velkou roli fakt, že si jej Šilhavý vybral. "Zájem trenéra vždy potěší. A tak když přišla nabídka z Plzně, byl jsem rozhodnutý hned," dodal.

Viktoria není pro Hochmeistra žádnou neznámou. "Je to klub, který se dere do popředí ligové tabulky, netají se ambicemi a to je vždy pro hráče velká motivace," myslí si. V plzeňské kabině najde dobré známé. "S Tomášem Radou se známe prakticky odmalička, kdy jsme začínali na Spartě. Z Letné se znám i s Pavlem Malcharkem," dodal.

[ 5.6.2008 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.