Španělsko: Zajímavý je jen boj o druhé místo

Zatímco Barcelona pokračuje ve zdánlivě nezastavitelné cestě za titulem, pozornost v Primera División přitahují spíše souboje jejích pronásledovatelů o druhé místo a zápasy týmů bojujících o udržení.

Úřadující šampion si užívá dvanáctibodový polštář a vyhlídku na zisk dalšího skalpu ze sobotního výletu do Malagy. Vzhledem k výsledkům zápasů odehraných během týdne, z nichž si Real i Valencie odnesly shodně remízu, má Osasuna v boji o druhé místo navrch. Navarský klub dosáhl proti úporně hrajícímu Sociedadu vítězství 2:0, což mu stačilo k posunu v tabulce o jeden bod před Real.

Mexický trenér zůstal po třetí výhře v řadě klidný. "Nejlepší na tomto zápase byl výsledek, ne fotbal," řekl Aguirre. "Nehráli jsme v první půli v našem obyvklém duchu a ačkoli jsme se po poločase zlepšili, míč jsme dlouho udržet nedokázali," komentoval zápas proti Sociedadu Aguirre.

Sociedadu porážka přinesla sklouznutí do sestupové zóny a jeho trenérovi Gonzalo Arconadovi vyhazov, ačkoli v čele klubu vydržel pouhých osm zápasů.

Bojující Baskové

Osasunu čeká další baskický klub v sobotu, kdy ji na svém stadionu přivítá Athletic Bilbao. Tým Javiera Clementa si proklestil cestu k patnáctému místu díky dramatické remíze s Espaňolem na poslední chvíli, ale stále zůstává pouhé dva body nad sestupovou hranicí. Baskové z Bilbaa neproměnili penaltu, poté prohrávali 1:0, ale zoufalá střela Frana Yesteho pět minut před koncem jim přinesla vytoužený bod.

"Je opravdu těžké vyhnout se na dně tabulky problémům, když rozdíl mezi kluby je tak malý," oddechl si po zápase Clemente.

Nového kouče Sociedadu Jose Mari Bakera čeká v neděli první zkouška proti Getafe, které je mimo nebezpečí sestupu. Na druhém konci tabulky se Barcelona chystá proti Malaze vyzkoušet novou defenzivní formaci jako přípravu na čtvrtfinále Ligy mistrů proti Benfice.

Obránci Carles Puyol, Edmílson a Rafael Marquéz budou v lisabonském zápase chybět, takže trenér Frank Rijkaard bude nucen vyzkoušet novou kombinaci hráčů ve středu obrany. Možná nastoupí i Rodri z juniorského týmu a do obrany se posune záložník Thiago Motta.

Real Madrid spadl na třetí místo po remíze na hřišti Zaragozy, když vyrovnával až v samém závěru v poslední době neproduktivní Ronaldo, ale Real vypadá, že je zcela mimo formu a hostující Deportivo La Coruňa rozhodně nepojede na Bernabeu, kde loni záískalo tři body, prohrát.

Valencii, která spadla na čtvrté místo a chybějí jí dva body na druhou pozici, rovněž nečeká se Sevillou v neděli lehký úkol. Po domácí remíze s Villarealem 1:1 navíc prodloužila sérii bez vítězství už na pět zápasů.