Vítkovice porazily Brno B a jdou před soupeře

Hráči Vítkovic porazili v pátečním zápase 19. kola druhé ligy Brno B 1:0. Branku vstřelil na konci prvního poločasu Kušnír a ostravský celek se díky tomu v tabulce posunul před svého soupeře na dvanácté místo.

Domácí vstoupili do zápasu oproti utkání s Kroměříží jako vyměnění, Jihomoravany zatlačili na dlouhé minuty před jejich pokutové území a po třech nastřelených břevnech zúročili převahu Kušnírovým gólem. Hosté si za prvních 45 minut nevypracovali prakticky žádnou vážnější šanci. Po změně stran sice v 59. minutě skóroval Polák, rozhodčí ale kvůli ofsajdu jeho branku neuznal.

Hráče Brna od vyšší porážky zachránil brankář Hrubý, který nejdříve v 54. minutě vyrazil Třasákovu dělovku, v 62. minutě pak chytil i Vojáčkovu střelu. Největší příležitost domácího mužstva pak Hrubý zneškodnil v 78. minutě, když zlikvidoval Opršálovu střelu z malého vápna. Zápas sledovalo pouze necelých pět stovek diváků.

Výsledek - 19. kolo:

Vítkovice - Brno B 1:0 (1:0)
Branka: 44. Kušnír. Rozhodčí: Mojžíš. ŽK: Hejdušek, Kušnír - Ineman, Vrána, Polák, Střeštík. ČK: 81. Schuster (Brno). Diváci: 480.

Vítkovice: Belic - Hejdušek, Opršál, Švrček, Vojáček - Kušnír, Kaloč, Derych, Třasák - Knapp (85. Fujerík), Černý (70. Jakus).

Brno: Hrubý - Hlavatý, Král, Schuster, Ineman - A. Besta, Polák, Střeštík, Leňko - Vrána, Smutný (67. Žurovec).