1. A, skup. A: Sestupující Poličná veze výhru z Brumova

Jak se důstojně rozloučit se soutěží, předvedla v neděli v Brumově Poličná. I když bude hrát příští rok 1. B třídu, nerezignovala, a domácí porazila 1:2. Sladkou tečku měl ročník 2007/08 i ve Vlachovicích. Nejen díky tomu, že si tamější fotbalisté připsali v posledním utkání sedmnácté vítězství v sezóně, ale také díky dortu, který byl součástí vítězných oslav.

Mladcová – Lhota u Vsetína 3:2 (2:1)
Co do počtu vstřelených gólů se na Mladcové až do 20. minuty nic nedělo. Potom se ovšem prosadili po trestném kopu, který zahrával Korch, domácí. Mladcová se dlouho neradovala. O dvě minuty později zahráli její fotbalisté špatně ofsajd systém a Hrňa je za to ztrestal. Přesto šli domácí do kabin jako průběžní vítězové. Ve 27. minutě obešel David Vaněk v samostatném úniku i lhotského brankáře a bez problémů trefil bránu – 2:1.
Ve druhém dějství nejdříve po brejku Černého v dobré pozici přestřelil lhotskou svatyni Zbořil. Hosté několikrát zahrozili z protiútoku a domácí v těch momentech držel výbornými výkony gólman Michal Černý. Nebyl ale všemocný. V 77. minutě Lhota srovnala v utkání po-druhé. Osm minut nato nařídil sudí proti domácím přísnou penaltu, Černý si s ní ovšem poradil. Z následného protiútoku se dostal do dobré pozice Vaněk, jenže přestřelil. Naštěstí pro jeho celek se ujal centr Máčaly, po kterém přehodil hostujícího brankáře z voleje střídající Ondřej Struška.
Branky: Korch, Vaněk D., Stružka – Hrňa, Bartoň

Sestavy
Mladcová: Černý M. – Dlabač Mar., Bukovský, Struška L., Gurský, Vaněk Dav., Černý J., Dlabač Mich., Machala, Zbořil, Korch, střídali: Máčala, Struška J., Struška O.
Lhota u Vsetína: Chovanec – Kopecký, Kurtin, Bartoň, Orság, Hrňa, Němčík, Zeťák, Surovec, Daňa, Staněk

Nedašov – Lidečko 0:1 (0:1)
I když to podle výsledku nevypadá, byli hosté v zápase jednoznačně lepším týmem. Hotovo bylo po osmi minutách hry. Domácí brankář Šenkeřík špatně vyběhl a vybídl Samiece ke skórování. Potom se ale nedašovský gólman svými skvělými zákroky několikrát omluvil, především díky němu si Nedašov výrazně nezhoršil skóre. Blýskl se hlavně při dvou přímých ko-pech Radka Číže.
Po změně stran si Lidečko těsný náskok v pohodě pohlídalo, na domácích bylo vidět, že už je poslední utkání příliš nemotivuje.
Branky: Samiec

Vlachovice – Podkopná Lhota 3:2 (2:1)
Hosté ještě v posledním zápase pokukovali po druhém místě, a tak do Vlachovic nepřijeli na výlet. Na úvodní branku se dlouho nečekalo. Domácí záložníci propadli ve středu pole, obránci jejich chybu nenapravili a Minařík se svým barvám mohl postarat o vedení – 0:1. Hosty to v prvních minutách táhlo k bráně víc, Vlachovičtí si nejdříve zvykali na hru bez dirigenta Gabriše. Zvykli si brzy, šest minut po Lhotě se trefili i oni. Jedna jejich střela se jenom odrazila od spojnice tyče a břevna, ale Míča poslal míč do sítě. Chvilku před poločasem uklidnil domácí gólem na 2:1 Dalibor Olejník.
Vlachovice si udržovaly převahu i po návratu ze šaten. Sám na branku se hrnul Hodulík a hostům nezbylo nic jiného, než ho nedovoleně zastavit. Z následné penalty si připsal druhý přesný zásah Míča. Fotbalisté Podkopné Lhoty se znovu přihlásili o slovo několik minut před koncem. Nejdříve mohl jeden z nich potrestat hrubku náhradního domácího gólmana, ale mířil vedle. Po něm si ovšem i oni vysloužili penaltu, kterou proměnil Bečica. Vlachovičtí už si pak výhru ohlídali a mohli spustit velké oslavy.
Branky: Míča 2, Olejník D. – Minařík, Bečica

Sestavy
Vlachovice: Hověžák – Hodulík, Olejník T., Tomeček, Častulík, Míča, Šuráň, Faldík, Doruška, Vavrys, Olejník D.
Podkopná Lhota: Červenka - Čunek, Staněk, Videman, Holeňák, Maňdák, Bečica, Bořuta, Hrdlička, Polepil, Minařík

Brumov B – Poličná 1:2 (0:1)
Domácí ukončovací utkání podcenili, s jistým sestupujícím celkem své příznivce zklamali. Po vlažné první půli, ve které Brumovští jednou inkasovali, se snažili ve druhém poločase skóre střetnutí vyrovnat. Hosté se však závěrečnému náporu ubránili. Ačkoliv byli domácí fotbalo-vější, hosté je předčili jednoduchostí a úspěšnou hrou na brejky.
Branky: Smolka – Šobora 2

Sestava Brumova B: Vypušťák – Naňák, Dekleva st., Ritter, Kostka, Matějíček, Zvoníček, Staník, Smolík, Bartošák, Smolka, střídali: Dekleva ml., Bartozel

Příluky – Hutisko 4:3 (2:1)
Branky: Pančocha 3, Frolek – Maruchnič 3

Hrachovec – Vidče 4:4
Branky: Cahlík 2, Vajgl, Adamík – Kramoliš 3, Dobeš

Juřinka – Valašská Bystřice 3:3
Branky: Zdražil, Strnad, Štěpán – Vanduch 2, Marák