Sparta ztratila další dva body, Teplice jsou druhé

Sparta Praha pouze remizovala v sobotním zápase 22. kola Gambrinus ligy na Letné s Teplicemi 0:0 a opět si zkomplikovala návrat na pohárové příčky. Na svého dnešního soupeře nadále ztrácí deset bodů, Teplice se minimálně do pondělí posunuly na druhé místo o bod před Slavii.

Tepličtí přijeli na Letnou jako tým, který má se Spartou v posledních letech aktivní bilanci, ze šesti duelů prohráli žlutomodří jediný. V základní sestavě nastoupil dlouhán Libor Došek, švýcarský šutér Mauro Lustrinelli, který se stále nemůže střelecky probudit, zůstal na lavičce. Do zálohy se už pravidelně prosazuje Šimák - stejně jako do útočné formace Zdeněk Pospěch. Hrálo se za občasného deště před sedmitisícovou návštěvou.

Sparta začala náporem, první velkou šanci měl už ve 3. minutě Kisel, který prudce vypálil zpoza šestnáctky, ale naštěstí pro hosty přímo do míst, kde stál gólman Poštulka. Sparta v úvodu nepouštěla Teplice za polovinu, ale kolem desáté minuty se hra postupně vyrovnala a šanci měli i hosté. Jirsák vypálil z dvaceti metrů k pravé tyči - Blažek se včas položil na zem. Na druhé straně střílel z pětadvaceti metrů z přímého kopu Šimák, ale Poštulku nevyděsil.

V dalších minutách brzdily Spartu nepřesnosti ve středu pole, mírná převaha domácích k nebezpečným situacím před Poštulkou nevedla (výjimkou byl závar v šetnáctce ze 24. minuty, po němž pálil nad z úhlu Šimák) - hosté také dobře napadali.

Velké šance měli domácí až ve 34. minutě - nejprve zlikvidoval únik Pospěcha díky včasnému vyběhnutí Poštulka, míč se ovšem odrazil zpět do hřiště a po velkém závaru a centru Šimáka hlavičkoval zblízka Kisel - ke gólu však akce nevedla. Domácí jsou vzadu pozorní a do přestávky hosty do šancí nepouštějí, vepředu se však nemohou prosadit ani oni.

Změnu skóre nepřinesl ani střídající Lustrinelli

Nápor Sparty v úvodu druhé půle zesílil, dlouhý míč Řepky sklepl hlavou hned ve 46. minutě Došek, který na hrotu plnil celý zápas "kollerovskou" úlohu, do výhodné pozice Kiselovi, ale ten z hranice šestnáctky zamířil těsně vedle branky. S dalším závarem si Poštulka poradil o tři minuty později.

Teplice se osmělily v 50. minutě, v šestnáctce kouzlil a kličkoval Verbíř, zbavil se dvou sparťanů a dokázal vystřelit. Rána z úhlu však trefila jen boční síť. V 56. minutě před nabíhajícím Doškem odvracel hlavou na roh teplický Klein, po rohu hlavičkoval nekrytý stoper Drobný, ale míč jen prolétl kolem pravé Poštulkovy tyče. Následně dosáhli sparťané gólu, ten ovšem neplatil kvůli Doškově vysoké noze.

Sparťané se pokusili změnit obraz hry trojím střídáním - v 67. minutě nejprve odešel nevýrazný Matušovič, jehož nahradil mladý Kolář. V 73. minutě opustil hřiště Pospěch a nahradil ho Mauro Lustrinelli a o čtyři minuty později se domácím fanouškům po půlroční pauze představil uzdravený Tomáš Sivok (střídal Šimáka). Domácím už se tři body vybojovat nepodařilo. Teplice až do konce soustředěně bránili a pustili letenské už jen do jedné velké šance - Kolářova střela ze 13 metrů těsně minula levý horní roh Poštulkovy svatyně.

Sparta doma na jaře dokázala porazit pouze oslabené Slovácko a v tabulce jí patří šesté místo, Olomouc má se stejným bodovým ziskem zápas k dobru.

Výsledek:

Sparta Praha - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Adámek - Kordula, Goňa. ŽK: Řepka, Došek - Klein, Rada, Fenin, Tesařík, Poštulka. Diváci: 7202.

Sparta: Blažek - Zabavník, Drobný, Řepka, Kadlec - Kisel, Hašek, Šimák (77. Sivok) - Pospěch (73. Lustrinelli), Došek, Matušovič (67. Kolář). Trenér: Griga.

Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Klein, Krmaš - Verbíř, Jirsák (90. Rosa), Sabou, Tesařík - Džeko (69. Kroupa), Fenin (60. Rilke). Trenér: Mareček.

[ 25.3.2006 - Jakub Procházka / eFotbal. Foto: ČTK ]