Zlín zahájil přípravu, chce Melinha a Bajera

Zlín zahájil přípravu, chce Melinha a Bajera

Zlínští fotbalisté v pondělí vstoupili do přípravy na novou sezonu. Trenér Josef Mazura měl na úvodním tréninku k dispozici 24 hráčů.

Na pondělním srazu se novému zlínskému kouči hlásil také záložník Marek Zúbek, jemuž k 30. červnu končí smlouva a není jasné, zda v klubu zůstane. Kádr z minulé sezony zatím opustil pouze útočník Milan Pacanda, který se vrátil do Brna.

V pondělí do Zlína dorazila doposud jediná posila - útočník Karel Kroupa. Ten přestoupil do moravského klubu z Teplic. Z hostování zamířili zpět do mateřského oddílu forvard Martin Bača (naposledy Nitra) a záložník Zdeněk Konečník (Třinec).

Kouč Mazura otestuje trio slovenských fotbalistů, kteří budou usilovat o smlouvy. Jde o obránce či defenzivního záložníka Pavola Majerníka z Košic, krajního beka Michala Demetera z Ružomberku a ofenzivního záložníka Juraje Pekára, který naposledy působil v Prievidze.

"Minimálně do příštího týdne u nás zůstanou. Dobře je znám ze Slovenska. Uvidíme, jak se projeví a zda o jejich služby nakonec budeme stát," řekl Mazura, jenž naposledy působil v Trnavě. Olympijský vítěz z roku 1980 nahradil ve zlínském klubu Pavla Hoftycha.

Během letní přípravy absolvují zlínští fotbalisté dvě soustředění a osm přípravných utkání. V sobotu odjedou nabírat kondici do Luhačovic a v polovině července začne tým ladit herní formu v Kaprunu.

V Rakousku se Mazurův celek střetne se Swindonem Town ze třetí anglické ligy a s bronzovým týmem skotské soutěže Motherwellem. "V Kaprunu odehrajeme dohromady tři utkání. Jméno posledního soupeře se asi dozvíme až na místě," informoval ředitel zlínského klubu Ladislav Minář.

Podle jeho slov klub nadále shání posilu do ofenzivy. Nejvýše na zlínském seznamu jsou momentálně olomoučtí záložníci Melinho a Lukáš Bajer.

[ 23.6.2008 - MEDIAFAX | Foto: fctescomazlin.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.