Olomouc zahájila přípravu pod novým koučem Psotkou

Olomouc zahájila přípravu pod novým koučem Psotkou

Za poslední tři sezony se na lavičce Olomouce vystřídalo pět trenérů. Po Uličném, Paličkovi, Petrželovi, Pulpitovi a Fryšovi přebírá Hanáky od letošního léta Zdeněk Psotka, který v posledních deseti letech vedl v klubu mládež a béčko.

"Práce v lize se nebojím. Vím, že naši hráči můžou předvádět lepší fotbal, než tomu bylo v posledních sezonách," řekl Psotka, nováček mezi ligovými trenéry. "Soutěž je sice něco jiného, ale v klubu už jsem deset let a zblízka jsem mohl sledovat, co první liga obnáší," přidal.

Ovšem s téměř totožným kádrem jako v loňské sezoně asi těžko udělá zázraky. "Ale budeme mít zase trochu více zkušeností a tým úplně stejný nebude," uvedl Psotka. Výměnu s Bohemians udělala Olomouc na postu útočníků. Ke "klokanům" odešel na hostování Lukáš Hartig, který měl na jaře zdravotní problémy, a poté si zranění obnovil při hospodské rvačce. Vedení klubu hříšníkovi původně vypovědělo smlouvu, ale nyní se stal součástí výměny za přestup Michala Ordoše. "Osoba kouče Psotky byla hlavním důvodem, proč jsem zvolil Olomouc," přiznal Ordoš po prvním tréninku.

S příchodem Ordoše ale chuť Olomouce posílit ofenzivu nekončí. "Loni jsme hráli velmi dobře v obraně, ale kdo mě zná, tak ví, že chci hrát hodně i dopředu a proto bych chtěl útočnou fázi zkvalitnit," tvrdil Psotka. "Ještě by měli přijít dva hráči a oba především pro zlepšení naší útočné části hry," ozřejmil.

Jedna z ofenzivních perel Sigmy, Brazilec Melinho, má opět svolení k přestupu. Už v zimní přestávce se rýsoval přestup do Ruska, ale nakonec z něj sešlo. "Melinho začal přípravu jako všichni ostatní, a pokud dostaneme adekvátní nabídku, může odejít," řekl ředitel klubu Jiří Kubíček.

Olomouc se bude připravovat v domácích podmínkách a v polovině července vyrazí na herní soustředění do rakouského Söchau. Tam odehraje tři zápasy s kvalitními soupeři. Nejprve s maďarským Haladásem Szombathelyi, poté s anglickém Fulhamem, nebo Partizanem Bělehrad a na závěr s úspěšnou reprezentací Bahrajnu, kterou už rok v kvalifikaci o MS 2010 vede exolomoucký trenér Milan Máčala.

[ 23.6.2008 - MEDIAFAX ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.