Sparta získala Kušníra a Štěpána Kučeru

Sparta získala Kušníra a Štěpána Kučeru

[b]Aktualizováno.[/b] Hned dvě posily ulovila na začátku týdne pražská Sparta. Na Letnou se stěhují čtyřiadvacetiletý záložník Viktorie Žižkov Ondřej Kušnír a obránce Brugg Štěpán Kučera.

O Kušnírově přestupu informovaly v úterý ráno internetové stránky Žižkova s tím, že se Viktoria dohodla se Spartou už v pondělí večer a dnes ve 13 hodin by se hráč měl Letenským definitivně upsat. "Mělo by to být na tři nebo čtyři roky," prozradil Kušnír. "Mám zájem posunout se ve fotbale o stupeň výš. Teď už bude záležet pouze na mých výkonech a udělám vše pro to, abych se prosadil," dodal.

Kušnírův odchod pochopitelně nepřivítal trenér Žižkova Stanislav Griga. "Je to pro nás určitá ztráta. Jde o jednoho z nejlepších hráčů našeho kádru v minulé sezóně," naznačil. "Po fotbalové stránce mu ale tento další krok v kariéře přeji a zaslouží si ho. Ondra má předpoklad, že to nebude poslední větší přestup," myslí si Griga.

Kušnír hrál za Viktorii od léta roku 2006. V uplynulé sezoně nastoupil k šestadvaceti utkáním a vstřelil čtyři branky.

Kučera přichází na hostování s opcí

Pátou letní posilu Sparty se pak stal její bývalý obránce Kučera. Informaci přinesly oficiální stránky letenského klubu.

"Skončila mi smlouva. Volal mi manažer Pavel Zíka a říkal, že o mě má zájem Sparta. Neváhal jsem ani vteřinu, protože Sparta je pro mě srdeční záležitost," přiznal po příchodu na Letnou Kučera.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista přichází na Letnou z belgických Brugg. Do týmu, kde hrál v dorostu a v roce 2007 i v nejvyšší soutěži, se vrací na roční hostování s následnou opcí. "Jsem hrozně štastný, protože za Spartu jsem hrál od mladšího dorostu a loni jsem tady zažil výborný půl rok, který skončil doublem," připomněl.

Vysoký obránce sledoval Spartu i v uplynulé sezoně, kdy tým skončil v lize až na druhém místě. "Sledoval jsem dění ve Spartě každý den, měl jsem v Belgii i české programy a samozřejmě internet. Myslím, že Sparta měla v závěru smůlu, jinak by získala double, podobně jako loni," dodal Kučera. "Cíl pro tuto sezonu je jasný, chceme vyhrát všechno, co se dá. Chceme zvítězit v lize, dostat se do základní skupiny Ligy mistrů a uspět i v domácím poháru," klade si cíle.

Blšanský odchovanec začal hrát českou nejvyšší soutěž v roce 2006 v Jablonci. První polovinu následujícího roku strávil ve Spartě, ale v létě přestoupil do Brugg. V Gambrinus lize odehrál Kučera 34 zápasů a vstřelil jeden gól, když se trefil za Jablonec do sítě Ostravy.

[ 24.6.2008 - eFotbal.cz, MEDIAFAX | Foto: sparta.cz ]