Liberečtí fotbalisté porazili v přípravě Mladou Boleslav 2:1

V prvním přípravném zápasu před startem nové prvoligové sezony dnes liberečtí fotbalisté porazili Mladou Boleslav 2:1. V závěrečné čtvrthodině duelu v Raspenavě zajistil účastníkovi Poháru UEFA vítězství Frejlachův gól z pokutového kopu.

Vyrovnaný první poločas se obešel bez vyložených šancí, už krátce po změně stran se ale Liberec ujal vedení, když si na dlouhý Hauzrův výkop naběhl Nezmar a přehodil brankáře Šedu. O pět minut později dostal Řezníček míč do uličky a technickou střelou po zemi vyrovnal.

V 77. minutě fauloval Šeda pronikajícího Brožíka a Frejlach dal z penalty vítěznou branku. V posledních dvou minutách měla Mladá Boleslav možnost vyrovnat, ale Palát a po něm ani Řezníček své šance neproměnili.

Liberecký trenér Ladislav Škorpil připomněl, že při současném nabírání fyzické kondice byl zápas pro oba týmy určitou nadstavbou. "V období přípravy každý úspěšný výsledek potěší," prohlásil.

Také mladoboleslavský kouč Pavel Hapal naznačil, že hráči jsou dost unavení. "Nebylo to ani o výsledku, ale o tom vydat se ze sil a nechat na hřišti fyzično," konstatoval nový trenér středočeského klubu, který ještě nevyužil novou posilu Papadopulose.

Výsledek:

Liberec - Mladá Boleslav 2:1 (0:0)

Branky: 51. Nezmar, 77. Frejlach z pen. - 56. Řezníček. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Pařík. Diváci: 200.

Liberec - 1. poločas: Hauzr - Dohnálek, Holeňák, Polák, Janů - Dočkal, Bílek, Dort, Šovčič - Blažek, Smetana.

2. poločas: Hauzr - Radzinevičius, Polák, Radek Dejmek, Liška (78. Dohnálek) - Kerič, Matula, Frejlach, Papoušek - Brožík, Nezmar. Trenér: Škorpil.

M. Boleslav - 1. poločas: Kubásek - Ševinský, Procházka, Janíček, Mach - Kysela, Rajnoch, Ganugrava, M. Sedláček - Mendy, Pecka.

2. poločas: Šeda - T. Sedláček, Rolko (48. Janíček), Procházka, Palát - Dittrich, Opiela, Ganugrava, Nečas - Schubert, Řezníček. Trenér: Hapal.

[ 25. 6. 2008 - ČTK | Foto: ČTK ]