Do Bohemians Praha přijde Kincl, možná Zbončák a cizinci

Do Bohemians Praha přijde Kincl, možná Zbončák a cizinci

Fotbalisté Bohemians Praha se představí v roli nováčka první ligy se zkušenými posilami. Klub ze Střížkova během letního přestupního termínu posílí Marek Kincl a podle všeho i Martin Zbončák. V příštích dnech vedení možná přivede i zahraniční hráče. Již nyní klub testuje Belgičana Mayolu a hráče afrického původu s italským pasem, od pátku se budou s týmem připravovat dva bulharští fotbalisté.

Na nejlepší cestě je zatím příchod Kincla. Podle hráčova agenta Pavla Zíky fotbalista ukončil svou smlouvu ve druholigovém rakouském Schwandorfu a od 1. července je volným hráčem. "Od toho dne se také připojí k novému týmu," řekl Zíka.

Zbončák sice už s Bohemians trénuje v Krkonoších, ale jeho přestup ještě není uzavřen. Pražský klub jedná s Hradcem Králové, kde působil na jaře po nečekaném návratu z Iraklisu Soluň. "Už s námi také trénují dva zahraniční fotbalisté - Belgičan Mayola a jeden hráč z Pobřeží slonoviny, který má italský pas. V pátek přicestují ještě dva Bulhaři," doplnil Kapr.

Překvapivý je především příchod pětatřicetiletého Kincla, který od roku 2004 působil v zahraničí: nejprve v Zenitu Petrohrad, později v Rakousku. Tři roky hrál v Rapidu Vídeň a poslední sezonu v druholigovém Schwandorfu na vídeňském předměstí, odkud přicházely zprávy, že se do české ligy už nevrátí.

Dvaatřicetiletý Zbončák odešel v roce 2004 ze Sparty za trenérem Jaroslavem Hřebíkem do Dynama Moskva, ale po jeho vyhazovu nabrala hráčova kariéra sestupnou kariéru. Po neúspěšném působení ve Slavii Praha, s níž se rozešel ve zlém až v arbitrážním řízení, zamířil do Mostu a půl sezony působil v Iraklisu, odkud se letos vrátil. Jaro strávil v druholigovém Hradci Králové.

Kincl má v první lize bilanci 187 zápasů a 55 branek, dvakrát nastoupil za národní tým. Zbončák sehrál v nejvyšší domácí soutěži 241 utkání a vstřelil patnáct branek.

[ 26.6.2008 - ČTK l Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.