Žižkov ulovil mazáka Gedeona a mladíka Hrušku

Žižkov ulovil mazáka Gedeona a mladíka Hrušku

Zkušený záložník Patrik Gedeon bude v příští sezoně oblékat dres Viktorie Žižkov. Třiatřicetiletý fotbalista, který letos působil v Mostu, se s pražským klubem dohodl na dvouleté smlouvě. Viktoria to v pátek uvedla na svých internetových stránkách.

Gedeon odehrál v nejvyšší soutěži 191 zápasů a připsal si 18 branek. Během své kariéry oblékal například dresy Blšan a Slavie. V zahraničí pak působil ve Švýcarsku a Polsku.

Kromě něj se Viktorii upsal také jednadvacetiletý stoper Luboš Hruška, jehož otec byl úspěšným brankářem. Mladý fotbalista přislíbil své služby Viktorii na tři roky.

Ze zahraničních hráčů usiluje o angažmá v dresu Žižkova dvacetiletý útočník Hemi z Jižní Koreje. S mužstvem zatím začal trénovat a o jeho případném přestupu se rozhodne během několika dnů.

"Jde o pokračování trendu, ve kterém chceme rozšířit kádr nejen o zkušené hráče, ale také o mládí. Po Gabrielovi tedy přišel nadějný Luboš Hruška a po Pavlu Čermákovi ostřílený Patrik Gedeon," přivítal nové posily sportovní ředitel klubu Pavel Kuka.

[ 27.6.2008 - eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.