Slávistům se v přípravě s Kladnem zranil Janda

Mistrovská Slavia remizovala v přípravném utkání s Kladnem 1:1. Na strahovském stadionu Přátelství se ve velkém horku dostal favorit do vedení v 78. minutě zásluhou přesné hlavičky stopera Jana Hoška, za hosty v závěru vyrovnal Gross.

Více než výsledek zarmoutilo slávisty zranění Petra Jandy. Mladý útočník v průběhu prvního poločasu spadl po zákroku jednoho z obránců na pravé rameno a po vystřídání odjel do nemocnice na vyšetření. "Musíme věřit, že to nebude vážné," uvedl trenér Karel Jarolím.

V utkání chudém na brankové příležitosti testoval český mistr dva nové hráče. Stoper Jan Jelínek je odchovancem Bohemians a působil naposledy v Senci, pravý záložník Max Kali hrál naposledy ve francouzské lize.

"I když v této fázi přípravy nejsou výsledky zase tak důležité, je škoda, že jsme nevyhráli. Z testovaných hráčů se nejlépe předvedl Amadou Cissé," řekl kouč Jarolím na adresu defenzivního záložníka z Guiney.

Další přípravná utkání odehrají slávisté v sobotu na turnaji v Čelákovicích.

Výsledek:

Slavia - Kladno 1:1 (0:0)
Branky: 78. Hošek - 89. Gross. Diváci: 350.

Slavia - 1. poločas: Diviš - Gebre Selassie, Brabec, Latka, Hubáček - Janda (33. Kali), Volešák, Tavares, Černý - Toleski, Šenkeřík. 2. poločas: Vorel - Krajčík, Jelínek (78. Jan Hošek), Suchý, Šiklič - Kali (72. Kindel), Jarolím, Cissé (80. Belaid), Švento - Necid, Hadzibulič.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar (80. Vincenc), Farbák (46. Hajník), Procházka (80. Beneš) - Cigánek (83. Samec), Gross, Šisler, Dubský (72. Holub) - Zachariáš (74. Kabele), Zoubele (74. Šilhán).

[ 2.7.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]