Olomouc prohrála gólem v závěru s Chorzówem

Sigma Olomouc podlehla v prvním vážném přípravném duelu 0:1 polskému týmu Ruch Chorzów. Hostující celek vedený slovenským koučem Dušanem Radolským vstřelil jediný gól zápasu čtyři minuty před koncem.

Olomouc nastoupila k utkání z plné kondiční přípravy a do každého poločasu poslala téměř jinou jedenáctku. Navíc jí chybělo několik ne zcela zdravých opor.

V prvním poločase měl šance Bubník. Při první ho zastavil ofsajd, při druhé přestřelil. Ve druhém poločase měli Hanáci více ze hry, ale šance neproměnili a nezvládli závěr. Po útočné standardní situaci Sigmě utekl útočník Zajac, připravil pozici pro Pulkowského, který poslal míč podél brankáře Bárty do sítě.

"Do utkání jsme měli připraveny dvě jedenáctky vzhledem k zátěži a velkému vedru. Utkání splnilo svůj účel, vyzkoušeli jsem některé herní varianty. Porážka mě nijak nemrzí, jde o přípravu," řekl trenér Zdeněk Psotka. Ve druhém poločase prý jeho tým hrál dobře, chyběl však důraz v koncovce. "Pak jsem nechali Poláky jednou utéct a to rozhodlo."

Výsledek:

Olomouc - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
Branka: 86. Pulkowski. Rozhodčí: Kocián. ŽK: J. Hořava - Jakubowski, Pulkowski, Grzyb. Diváci: 300.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Drobisz - Hrdlovič, Komárek, Šuškavčevič, Javůrek - Bubník, Nepožitek, Pospíšil, Onofrej, Kazár - V. Schulmeister.
II. poločas: Bárta - Jindřišek, Dreksa, Hudec, Kazár (60. Javůrek) - Janotka, J. Hořava, Bajer, T. Hořava, Pulkert - Doležal. Trenér: Psotka.