Šírl zajistil Petrohradu vítězství

Český fotbalista Radek Šírl vstřelil v utkání druhého kola ruské ligy dva góly a zajistil Zenitu Petrohrad vítězství 3:1 v Permu. Ihned poté, co domácí v 63. minutě vyrovnali, zakončil Šírl kombinaci s Aršavinem a čtyři minuty před koncem se trefil k tyči z přímého kopu. V týmu trenéra Vlastimila Petržely vedle něj nastoupil ještě krajan Pavel Mareš.

Tabulku vedou s plným počtem bodů obhájci titulu z CSKA Moskva. Ti porazili Jaroslavl vysoko 5:1, po nerozhodném poločase čtyřikrát skóroval teprve devatenáctiletý brazilský útočník Jo. Domácí tým hrál dlouhou přesilovku: už na konci první půlhodiny zápasu totiž Šinnik přišel o vyloučeného Romanoviče, který přitom nastoupil na hřiště jako střídající hráč v desáté minutě.

Šest bodů jako CSKA má i Tomsk, který přehrál jediným gólem moskevské Dynamo, Petrohrad je třetí. V brance Saturnu udržel čisté konto Antonín Kinský a celek z Moskevské oblasti, který vede slovenský trenér Vladimír Weiss, remizoval s Torpedem.

Zápas Samary s Kazaní je na programu v pondělí.

Výsledky - 2. kolo:

Vladivostok - Lokomotiv Moskva 1:1, CSKA Moskva - Jaroslavl 5:1, Tomsk - Dynamo Moskva 1:0, Rostov na Donu - FK Moskva 4:0, Perm - Petrohrad 1:3, Nalčik - Spartak Moskva 2:2, Saturn Moskevská oblast - Torpedo Moskva 0:0.