Ostravští fotbalisté neproměnili penaltu a remizovali s Fulnekem

Fotbalisté Ostravy v poslední přípravě před odjezdem na soustředění do Rakouska remizovali s druholigovým Fulnekem 1:1. Jediný gól Baníku dal po hodině hry Rajtoral z penalty, ale už v první půli jeden pokutový kop Zeher zahodil.

Kolem neproměněné penalty bylo vůbec nejvíce vzruchu. Verdikt sudího Mikela z 38. minuty tak rozlítil majitele druholigového klubu Romana Mročka, že vběhl do hřiště a na cestě k hlavnímu rozhodčímu jej museli zastavit až fulnečtí hráči. Ti extempore ukončili tím, že Mročka odvedli stranou.

Incident možná rozhodil penaltového exekutora, Zeher totiž vysoko přestřelil branku. A chvíli před poločasem pak dokonce Traxl využil zaváhání ostravské obrany a poslal Fulnek do vedení.

Baník proti nažhavenému soupeři předvedl upracovaný výkon, kterému v první půli chyběla invence. Po obrátce se druhá sestava favorita prosazovala více, ale jediný gól se urodil až z další penalty, kterou sudí nařídil za sražení unikajícího Mičoly brankářem.

"Klasické přípravné utkání. Druhý poločas byl výrazně lepší v organizaci, dostali prostor hráči, kteří v sobotu propadli s Vítkovicemi, a jak v přístupu, tak výkonu a hlavně komunikaci tam byl výrazný posun. To, že jsme některé věci nedotáhli, je v této fázi přípravy normální," uvedl trenér Karel Večeřa.

Další zápas už Baník sehraje na soustředění v rakouském Kapfenbergu, kde od pátku stráví příštích deset dnů. S týmem by měli odjet i hráči, kteří dnes ze zdravotních důvodů nenastoupili. "Střihavka má lehčí virózu, Tomašák měl po poslední zátěži problémy s operovaným kolenem, a proto dostal klid. Pojedou pochopitelně i Tchuř, Bolf a Svěrkoš, který dohání tréninkový výpadek," podotkl Večeřa.

Prvním soupeřem Ostravanů by měl být v sobotu Slask Vratislav.