Brňané odjeli na soustředění do Rakouska

Brňané odjeli na soustředění do Rakouska

Na herní soustředění do rakouského Bad Vösslau odjeli v sobotu dopoledne fotbalisté 1.FC Brno. Trenér Petr Uličný tam začne ladit formu týmu pro start nového ročníku české nejvyšší soutěže. "Program bude ryze herní, vždyť za dva týdny už nám startuje liga," říká kouč.

Na soustředění se bude chtít trenér Uličný věnovat nácviku herních situací, důležitá bude také stejně jako před každou sezonou souhra týmu. "Program je ryze herní, vždyť po soustředění vlastně za dva týdny začne liga. Takže budeme dělat hodně s balónem, cvičit standardky a jiné herní situace, taktické prvky," vysvětlil brněnský stratég.

"Cílem je také trochu zregenerovat síly po náročném kondičním programu minulých dnů. Měli jsme hodně zraněných, takže někteří hráči zde budou ještě regenerovat po zranění a budou mít individuální program, což se týká například brankáře Bureše a obránce Kuncla," dodal Uličný.

Jeho tým v Rakousku sehraje tři utkání. Dvakrát to budou prvoligové týmy z Rumunska (Median Metaz) a Bulharska (Levski Sofia), mezi těmito zápasy čeká tým lehčí rumunský soupeř (FC Vargaras).

"V prvním a třetím zápase chceme do začátku postavit sestavu, která by měla být hodně blízká té pro mistrovská utkání. Pak to trochu prostřídáme. O síle těchto soupeřů nelze pochybovat. Zejména Levski, to je rychlé a agresivní mužstvo. Ve druhém utkání chci dát příležitost mladým hráčům ze širšího kádru," naznačil Uličný
své plány.

Na soustředění s týmem neodjeli jen tři hráči, zraněný Brazilec Elton Lira, reprezentant do 19 let Lukáš Mareček, kterého čekají zápasy závěrečné části mistrovství Evropy, a Pavel Simr, který odešel na hostování do Nitry. Naopak mužstvo doplnil brankář Libor Hrdlička.

[ 12. 7. 2008 - eFotbal.cz l Foto: ČTK ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.