Lavička: Bonny opět režíroval obrat, to není náhoda

[b]Aktualizováno.[/b] Sparťané si v přípravě připsali třetí výhru za sebou, když na svém rakouském soustředění porazili místní třetiligový celek WAC St. Andrä 4:2. Největší zásluhu na tom měli útočníci Slepička s Wilfriedem, kteří shodně zaznamenali dvě branky.

Trenér Vítězslav Lavička dnes poslal do hry většinou hráče, kteří nehráli předchozí vítězný zápas proti MTK Budapešť. Především v obraně si dovolil experimentovat, když pravého beka hrál záložník Kušnír a na stoperech nastoupili krajní obránci Kúdela a Had. V záloze se pak objevili hned tři původní profesí útočníci Jeslínek, Slepička a Kulič.

Sparta začala útočně a už ve 4. minutě po spolupráci Kuliče s Jeslínkem udeřil Slepička. Pak však několikrát nezafungovala sparťanská obrana a soupeř si vypracoval několik šancí. Dvakrát Sparta se štěstím odolala, ovšem nakonec Andrä stav otočila: brankář Grigar sice stačil první střely vyrazit, ovšem u dorážky byl vždy dříve soupeř.

Závěr zápasu ale patřil opět Spartě a střídajícímu Wilfriedovi. Útočník z Pobřeží slonoviny, který dosud působil jen ve sparťanské rezervě, nejprve trefil břevno a pak 13 minut před koncem připravil druhý gól pro Slepičku. Následně sám během tří minut zaznamenal dvě branky a zajistil Spartě výhru.

"Potěšil mě náš ofenzivní projev, naopak v defenzivě jsme měli velké rezervy. Ale chyby v obranné části logicky vyplynuly z toho, že mnoho hráčů nastoupilo na netradičních postech. Chtěli jsme si vyzkoušet různé herní varianty, a to se podařilo," zhodnotil utkání pro internetové stránky klubu trenér Lavička.

Radost měl především z toho, že se stejně jako v utkání se Sokolovem podařilo Spartě v závěru otočit zápas. "Podařilo se nám rychle vstřelit první gól, ale pak jsme si zbytečnými chybami vše zkomplikovali. Po změně stran však Bonny Wilfried s Mírou Slepičkou parádními akcemi strhli vítězství na naši stranu. Bonny nás stále příjemněji překvapuje. Už podruhé přišel na hřiště po změně stran a režíroval obrat. To není náhoda," pochválil kouč oba střelce.

Sparta Praha - St. Andrä 4:2 (1:1)
Branky Sparty: 4. a 77. Slepička, 84. a 87. Wilfried.

Sestava Sparty: Grigar - Kušnír (46. Kladrubský), Kúdela, Had, Krob - Jeslínek (46. Kolář), Pečnik, Slepička, Vacek, Kulič - Došek (46. Wilfried).

[ 12. 7. 2008 - ČTK l Foto: ČTK ]