Baník podlehl polské Vratislavi 0:1

Gólem z poslední minuty prohráli ostravští fotbalisté první zápas na svém herním soustředění v Rakousku s polskou Vratislaví. Jedinou branku vstřelil pár sekund před závěrečným hvizdem Ganczarczyk. Baník navíc přišel o obránce Tomáše Marka, který v průběhu první půle musel odstoupit kvůli poraněné kyčli.

Ostrava v sobotu poprvé v přípravě neprotočila na hřišti dvě jedenáctky, ale její výkon měl k ideálu hodně daleko. Nováček polské ligy byl v úmorném vedru po celý zápas nebezpečnější. Obranou soupeře už v první půli pronikl do tří velkých příležitostí, gólman Vašek však nepřipustil změnu skóre.

Slask si udržel převahu i po obrátce, v koncovce však pálil jednu šanci za druhou. Vašek zmařil další dvě brankové situace, jednou tým zachránila tyč, ale v závěru už štěstí Baníku nepřálo. Po zmatcích v obraně rozhodl o výsledku ranou pod břevno Ganczarczyk.

"Předvedli jsme spoustu nepřesností v útočné fázi a také hodně chyb v obraně. Zatím je to stále o hledání optimální sestavy, zkoušíme, sehráváme se. Hrát jen na jednoho útočníka tentokrát nemělo efekt, ač se oba mladíci snažili, byli odříznutí od ostatních," řekl pro klubový web trenér Karel Večeřa.

K druhému utkání nastoupí Slezané v pondělí od 18:30 proti amatérům Kapfenbergu.

Baník Ostrava - Slask Vratislav 0:1 (0:0)
Branka: 90. Ganczarczyk.

Sestava Ostravy: Vašek - Marek (39. Ricka), Pavlík, Neuwirth, Tchuř (62. Križan) - Metelka - Rajtoral, Lička, Otepka, Ficek (65. Mucha) - Markovič (46. Přecechtěl).

[ 12. 7. 2008 - ČTK l Foto: ČTK ]