Lampard má rekord v Premier League na dosah

Lampard má rekord v Premier League na dosah

Pokud v sobotním utkání proti Portsmouthu vyběhne na trávník záložník Chelsea FRANK LAMPARD, dočká se nejvyšší anglická soutěž rekordního zápisu. Sedmadvacetiletý fotbalista absolvuje 160. utkání v řadě, čímž vymaže z tabulek dosud nejlepší výkon brankáře Manchesteru City Davida Jamese.

"Je to neskutečné," utrousil na adresu Lampardova výkonu trenér Blues JOSÉ MOURINHO. "Už výkon Davida Jamese jsem nedokázal pochopit, a to se jednalo o gólmana. Frank je záložník. Když si uvědomíte, že ho po celou dobu nepotkalo žádné zranění, žádné vyloučení a žádný pokles formy, že ho ani jeden trenér, ať už já nebo přede mnou Claudio Rainieri, nenechal na lavičce, nedá se to prostě dost dobře pochopit," míní lodivod Chelsea.

Lampard, jenž se v uplynulé sezoně stal hráčem roku v Anglii, nevynechal od 13. října 2001 ani jeden z ligových zápasů Blues. Pokud se Lampardovi podaří v sobotu stanovit nový rekord Premier League, Mourinho si je jistý, že tento výkon jen těžko někdo napodobí. "Nebude snadné ho překonat, je to skvělý zápis," míní Portugalec a dodává, že svého hvězdného záložníka ani poté nenechá odpočívat. Samozřejmě s výjimkou pohárových zápasů.

Lampard letos patří mezi kandidáty na nejlepšího hráče Evropy i světa, všeobecně se však čeká vítězství brazilského mága Ronaldinha. "Znám spoustu vynikajících fotbalistů – Ronaldinha, Ševčenka, Kaká - ale Frank je můj favorit," nechal se slyšet Mourinho. "Má všechny fyzické předpoklady, vynikající techniku i taktiku a jeho fotbalové myšlení je fantastické. Je to komplexní hráč, a navíc umí perfektně střílet góly," chválí svého svěřence Mourinho.

[ 25.11.2005 - Reuters/eFotbal ]