Barcelona nabízí za Drogbu 25 milionů

Barcelona nabízí za Drogbu 25 milionů

Didier Drogba opouští londýnskou Chelsea. Útočník Pobřeží slonoviny dal najevo, že nechce v příští sezoně hrát v Premier League a podle posledních informací anglického tisku míří do katalánské Barcelony.

Spekulace o Drogbově přestupu jsou prakticky denní rutinou. Po odchodu trenéra Josého Mourinha ze Stamford Bridge útočník prohlásil, že chce Blues za každou cenu opustit. Dokonce se mluvilo i o tom, že Drogba má konflikty se svými spoluhráči. Nový kouč Luiz Felipe Scolari ovšem tvrdí, že je to nesmysl a Drogba je v Londýně spokojený.

Třicetiletý útočník ovšem hledá podle anglického tisku novou výzvu, a tak by mohl zamířit do Španělska. Barcelona je prý ochotná jednat a za hráče nabízí 25 milionů eur. Pokud by Drogba do katalánského klubu přestoupil, znamenalo by to definitivní konec angažmá jiného Afričana, Kamerunce Samuela Eto'oa.

S ním už totiž nový trenér Pep Guardiola nepočítá a kamerunský útočník by mohl putovat opačným směrem než Drogba, tedy do Chelsea. S tím ale Blues nepočítají. "Žádnou nabídku na Eto'oův přestup jsme Barceloně nepředložili," uvedl pro agenturu AFP zdroj blízký vedení londýnského klubu.

V kádru Chelsea i nadále zůstává Frank Lampard, o něhož stále stojí kouč Interu Milán Mourinho.

[ 22.7.2008 - goal.com / eFotbal.cz | Foto: AP ]

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.