Sparta bude hrát v nových dresech

Sparta bude hrát v nových dresech

Do nové sezony Gambrinus ligy vstoupí pražská Sparta v nových dresech. Design domácích dresů zůstane i nadále rudý, měnit se ale bude kompletní sada trikotů pro venkovní utkání - ta bude Sparta hrát ve žlutém.

Designéři firmy Nike hledali inspiraci v historii Sparty, ale zároveň nezapomněli na nejnovější technologie, materiály a jednoduchý elegantní styl. Na nových dresech se pilně pracovalo už od jara 2007 a výsledkem je tradiční rudý dres pro domácí střetnutí a novinka pro zápasy na půdě soupeře - žlutá varianta dresu, trenek i štulpen.

Rudý dres, bílé trenýrky a černé štulpny - tak vypadá komplet pro domácí utkání. Nově se na rudém pozadí objeví bílý pruh, na trenkách pro změnu pruh rudý a černé štulpny zdobí tradiční sparťanský znak - písmeno "S".

Velká změna ale nastala u venkovních dresů, které jsou pro novou sezonu výrazně žluté. Žlutá vychází ze tří základních barev sparťanské trikolory a má představovat pradávný palmový kruh, který byl znakem vítězství. Pro zápasy venku budou připraveny dvě variace dresů - kompletní žlutá sestava, ale i žlutý dres s černými trenýrkami a štulpnami.

Firma Nike dodá na Letnou celkem 1600 kusů nových dresů, které budou sloužit hráčům od prvního týmu až po mládež. Součástí nejsou pouze dresy, nýbrž i ostatní tréninkové vybavení a Sparta bude hrát veškeré domácí zápasy také s novým míčem - Nike T90 Omni.

Nové dresy si už nyní nemohou sparťané vynachválit. "Jsem s nimi moc spokojený, protože jsou vzdušné a lehké. Navíc nová žlutá barva je příjemná změna a těším se, až v novém dresu nastoupíme," řek Patrik Berger. "Nicméně stejně se lépe cítím v domácím, tedy v rudé," dodala největší letní posila Letenských. "Je to změna a zajímavé zpestření. Možná vypadám spíše jako rozhodčí, ale dres se mi líbí," doplnil Michal Kadlec při prezentaci žlutého dresu.

U nových dresů byl také použit progresivnější přiléhavý střih trika, který již používají některé kluby, jako Manchester United nebo Arsenal.

[ 22.7.2008 - Jiří Štádler ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.