Žlutá, rudá, modrá.. A příště růžová

Žlutá, rudá, modrá.. A příště růžová

Žlutá je barva vítězství. Jestli na toto pravidlo někde vsadili, tak tomu bylo před novou sezonou na Letné. Není pochyb o tom, že nová akce 'letenských' má hlavně reklamní podtext, ale ukazuje také trend, kterým se moderní fotbal ubírá - stále zajímavější varianty a novinky klubového oblečení a vybavení. Tak, aby pokud možno co nejvíce přilákalo zájem fanouška.

Barva dresů výkon na hřišti nikdy neovlivní, tedy alespoň tehdy, když jsou oba soupeři a jejich barevné varianty dobře k rozeznání. Sparta udělala dobrý reklamní tah a o novou, žlutou kolekci, bude jistě v řadách fanoušků velký zájem. I to je cílem klubů - natáhnout co největší pozornost na poslední 'novinky' v klubovém vybavení.

Podobné dresy má Manchester United nebo Arsenal a tak se najde alespoň jedno měřítko, ve kterém se s obřími kluby může Sparta a ostatní rovnat. Loni bílá, letos žlutá.. Moderní trendy jdou stále kupředu a nikdo nechce zaspat dobu. Třeba se za rok letenští příznivci dočkají i růžové.

Každou sezonu nové dresy, kompletní tréninkové vybavení nebo každý rok jiný míč, se kterým se hrají domácí mistrovské zápasy. To je trend, na který si už diváci zvykli. Jenže nikdy vám nic nezaručí, že výsledky přijdou samy. Nové věci k nim sice mohou napomoci, ovšem to nejdůležitější musí vždycky vydat až hráči na trávníku.

Méně otevření lidé snáší změny pomalu a špatně, ostatní je s nadšením vítají a také doufají, že s novinkou přijdou nové, lepší časy. A v to věří i na Letné. "Rudá je barvou vítěznou a všichni doufáme, že na ní žlutá úspěšně naváže," nechal se slyšet při prezentaci nové sady dresů tiskový mluvčí Sparty, Jakub Otava.

Ať v rudé, žluté nebo třeba růžové - Sparta musí své kvality prokázat pouze na trávníku. A jestli bude žlutá stejně úspěšná jako rudá? Na to nám kluboví funkcionáři odpoví až na konci ligového ročníku.

[ 23.7.2008 - Jiří Štádler l Foto: ČTK ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.