Nedvěd si po vyloučení v lize jednou nezahraje

Zákazem startu v jednom utkání italské ligy doplatil PAVEL NEDVĚD na vyloučení v sobotním zápase Juventusu Turín proti AS Řím. O trestu rozhodla v úterý disciplinární komise. Český fotbalista musel předčasně opustit hřiště v závěru prvního poločasu, když podruhé během sedmi minut uviděl žlutou kartu. Juventus v deseti lidech ztratil vedení a nakonec remizoval s pátým týmem tabulky 1:1.

"Dost mě to mrzí, dvě karty za fauly a to ještě během první půle, to by se mi stávat nemělo. Přitom už jsem zvedal ruku a chtěl jsem být vystřídán, protože jsem dostal 'koňara' do stehna. Pak jsem ale zajel do soupeře v osobním souboji trochu víc a ze střídání už sešlo," uvedl Nedvěd.

Kvůli špatnému pocitu z vyloučení pak prý český záložník ani nemohl pořádně spát. V tomto týdnu tak bude hvězda Juventusu pouze trénovat, protože úterní první čtvrtfinálový zápas Ligy mistrů s Arsenalem zmešká rovněž vinou disciplinárního trestu za tři žluté karty. V sobotu pak bude jen sledovat souboj Juventusu s Trevisem.

Mnohem hůře než Nedvěd dopadli u disciplinární komise italské ligy Giacomo Tedesco z Regginy a Antonio Langella z Cagliari za účast v hromadné šarvátce hráčů ve vzájemném utkání. Tedesco, jenž přispěl k výhře hostů 2:0 jedním gólem, vynechá čtyři zápasy, Langella nesmí nastoupit dvakrát.

Potyčku vyvolal Tedesco poznámkami o těžce nemocné dceři domácího Nelsona Abeijona. Ten se na soupeře chtěl vrhnout, ale spoluhráči a funkcionáři ho zadrželi. Přesto byl Abeijon potrestán pokutou v přepočtu zhruba 80 tisíc korun.

[ 28.3.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]