Arsenal má nakročeno k postupu přes Juve

Góly Fabregase a Henryho pomohly Arsenalu k vítězství 2:0 nad Juventusem v prvním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů. Stará dáma přitom dohrávala utkání jen v devíti mužích, když v závěru museli opustit hřiště Camoranesi a Zebina.

Londýnský klub šel na Highbury do vedení ve 40. minutě, kdy se po Henryho přihrávce prosadil osmnáctiletý španělský supertalent Fabregas, a prakticky celý druhý poločas držel otěže zápasu ve svých rukou. Převahu domácích korunoval v 69. minutě po spolupráci s Fabregasem Henry, jenž z pádu trefil opuštěnou branku.

Juventus, který na velkou evropskou trofej čeká už deset let, se bude v odvetě muset obejít nejen bez Camoranesiho a Zebiny, ale také Vieiry, jenž obdržel třetí žlutou kartu. Záložník Pavel Nedvěd v úterý nehrál kvůli žlutým kartám a v odvetě bude mít se spoluhráči složitou pozici.

Favorizovaná Barcelona se neprosadila v Lisabonu

Barcelona nedokázala skórovat na hřišti Benfiky Lisabon a do odvety tak vstoupí s remízou 0:0 na kontě. V utkání zahodili skvělé střelecké příležitosti Deco, Ronaldinho i Eto'o, pokus Van Bommela v prvním poločase zase zastavil pohotový zákrok brankáře Moretta.

Ačkoliv Barcelona kontrolovala průběh utkání, musel pár složitých zákroků předvést také gólman Valdes. Ten se ve druhém poločase vyznamenal při jedovaté střele střídajícího Miccoliho. Barca mohla být nakonec ráda, že 20 minut před koncem utkání sudí neodpískal penaltu poté, co Motta hrál v pokutovém území rukou.

Odvety jsou na programu příští středu.

Výsledky - čtvrtfinále:

Arsenal - Juventus 2:0
Branky: 40. Fabregas, 69. Henry. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). ČK: 87. Camoranesi, 89. Zebina (oba Juventus). Diváci: 35.472.

Benfica Lisabon - Barcelona 0:0
Rozhodčí: Bennett (Angl.). Diváci: 65.000.