Most a Ústí nad Labem postoupily v Poháru ČMFS až po penaltách

Ve čtyřech z deseti sobotních zápasů prvního kola fotbalového Poháru ČMFS rozhodoval o postupujícím až závěrečný penaltový rozstřel. Ten také posunul do dalšího dějství severočeské druholigové celky Mostu a Ústí nad Labem, zatímco Dukla Praha prošla dál zásluhou vítězné branky v nastaveném čase. Jediný gól na hřištích divizních protivníků stačil k postupu HFK Olomouc i Karviné, a tak si ze všech druholigových mužstev zajistila účast ve druhém kole přesvědčivým způsobem pouze Jihlava.

Tým Vysočiny zvítězil v horáckém derby 4:1 na hřišti divizní Třebíče. Už v prvním poločase se trefil dvakrát během jediné minuty Rabušic. Karásek sice snížil, po obrátce však pojistili výhru favorita Michal Kadlec a nejlepší druholigový střelec posledních tří sezon Faldyna z penalty.

Naopak trnitou cestu do druhého kola připravil exprvoligovému Mostu divizní Litvínov. Určit vítěze musely až pokutové kopy a v nich rozhodl o postupu Baníku až v sedmé sérii Schut.

Vítězným poměrem 5:4 v penaltovém rozstřelu si zajistilo postup rovněž Ústí nad Labem. V Chomutově byl posledním úspěšným střelcem v dresu hostí jejich nejzkušenější hráč Fousek, načež selhal domácí Jančárek.

Velké problémy měla i mimořádně posílená Dukla Praha na hřišti divizních Prachatic, kde se musela obejít jen bez zraněného Gedeona. Tatran se dokonce ujal vedení trefou Kováčika, ještě v polovině prvního poločasu však vyrovnal Zelenka. Na rozhodující gól si však museli diváci počkat až do druhé minuty nastaveného času. K jejich nelibosti ho dal Svatonský z Dukly, když předtím spálil v dresu Jihočechů dvě velké šance Kneifl.

Dalších 34 zápasů je na programu v neděli, poslední utkání 1. kola Háj ve Slezsku - Opava se bude hrát až v úterý 5. srpna.

Výsledky - Pohár ČMFS, 1. kolo:

Litvínov - Most 0:0, na penalty 4:5
Rozhodující proměněná penalta: Schut. Rozhodčí: Adam. Diváci: 425.

Prachatice - Dukla Praha 1:2 (1:1)
Branky: 13. Kováčik - 23. Zelenka, 90.+2 Svatonský. Rozhodčí: Jech. Diváci: 270.

Chomutov - Ústí nad Labem 0:0, na penalty 4:5
Rozhodující proměněná penalta: Fousek. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 200.

Orlová-Lutyně - Karviná 0:1 (0:0)
Branka: 59. Jursa. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 250.

Protivanov - HFK Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 67. Korčián. Rozhodčí: Kocián. Diváci: 70 (hráno v Lipové).

Třebíč - Jihlava 1:4 (1:2)
Branky: 37. Karásek - 35. a 36. Rabušic, 65. M. Kadlec, 71. Faldyna z pen. Rozhodčí: Hájek. Diváci: 220.

Další utkání: Hranice - Konice 3:0 (1:0), Líšeň - Znojmo 1:1 (1:0), na penalty 4:3, Boskovice - Kroměříž 1:1 (0:0), na penalty 3:1, Šardice - Břeclav 2:1 (2:1).

[ 26.7.2008 - ČTK l Foto: MARSfoto ]